Знищення цифрового суверенітету Росії є стратегічною метою України - військовий
Знищення цифрового суверенітету Росії є стратегічною метою України - військовий

Знищення цифрового суверенітету Росії є стратегічною метою України - військовий

Україна активно веде війну не лише на землі, у повітрі та на морі, а й у кіберпросторі. Цей фронт стає все важливішим для послаблення агресора та знищення його наступального потенціалу.

Про це у своєму блозі для Укрінформурозповів офіцер ЗСУ та політолог Андрій Ткачук.

«Кіберпростір в сучасній війні є важливим театром дій, який здатен вимивати основу фундаменту в армії ворога й зменшити його наступальний потенціал», — підкреслив Ткачук.

За його словами, сучасна війна — асиметрична, і саме це дозволяє масштабувати ураження ворога у різних площинах — від фізичної до інформаційної. Ключову роль тут відіграє так званий smart soft power - «не просто «бах», а технічно, розумно й на глибину».

Військовослужбовець нагадав, що лише за останній рік Сили оборони України провели десятки кібероперацій проти російських інфраструктур — зокрема Газпрому, Росатому, військових вузлів зв’язку, залізничної логістики та ППО.

За його словами, особливо показовим став удар по Газпрому.

«Під час кіберураження інформаційних систем Газпрому знищено включно з даними понад 390 дочірніх компаній, резервними копіями, базами SCADA та серверними кластерами 1С. Знищено контракти, договори, фінанси, аналітику труб, клапанів, свердловин, знищено BIOS на серверах», — розповів Ткачук.

Він додав, що тепер Газпром перетворився на компанію-банкрута, «чиї акції коштують менше акцій Pop Mart — виробника дитячих іграшок».

Окрема масштабна операція була проведена нещодавно в окупованому Криму. Кіберфахівці ГУР отримали повний доступ до серверів так званої влади півострова, знищивши після цього всі дані.

«ДІАЛОГ», «СЭД», «Дело», бухгалтерські системи «1С:Документооборот», Directum, «АТЛАС». Після копіювання 100 терабайтів інформації — дані стерто», — зауважив Ткачук.

Серед отриманих розвідниками документів — дані всіх, хто відповідає за так зване патріотичне виховання й за організацію виставкових та вуличних акцій, покликаних дискредитувати Україну, докази координації місцевих адміністрацій з «представництвом МЗС рф у Сімферополі», а також — особисте листування гауляйтера Сергія Аксьонова з наближеними особами, зокрема про зростаючий вплив Кадирова на півострові.

Ці дії мають не лише практичну, але й потужну психологічну мету.

«Через прогалини в кіберпросторі РФ не здатна захистити конфіденційність своєї інженерної еліти та шпигунських мереж. Це зменшує для росіян маневреність у чуттєвих операціях», — пояснив Ткачук.

Він зауважив, що знищення «цифрового суверенітету» Росії є такою ж досяжною та важливою метою, як і удари по Чорноморському флоту чи стратегічній авіації.

«Російський диктатор має вийти з війни без армії, авіації, флоту й з діркою в кіберпросторі, що унеможливлює подальші наступальні операції на десятиріччя. Поки ж цього не сталось, ми будемо нищити ворога на небі, землі, морі та в кіберпросторі — майже як заповідав Вінстон Черчілль», - заявив офіцер.

Як повідомляв Укрінформ, Комітет ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував підтримати проєкт закону про Кіберсили ЗСУ, створення яких стане одним з альтернативних елементів стримування ворога.

Теги за темою
війна
Джерело матеріала
loader
loader