26 липня - яке сьогодні свято, що не можна робити, все про цей день
26 липня в Україні - День працівників торгівлі та День парашутиста. Віряни вшановують пам'ять святого мученика Єрмолая. До Нового року залишилося 158 днів.
Яке сьогодні церковне свято
26 липня в церковному календарі – день пам’яті святого мученика Єрмолая. Він був одним із трьох священників, які залишилися в Нікомідії після великого гоніння на християн за імператора Максиміана. Єрмолай був відомий своєю мудрістю та благочестям, і багато людей зверталися до нього за порадою та духовною підтримкою. Він продовжував проповідувати християнську віру, незважаючи на небезпеку. Він навернув до християнства святого Пантелеймона, який згодом став відомим лікарем і мучеником. За свою віру Єрмолай був схоплений і страчений.
Що не можна робити 26 липня
- Жінкам забороняється займатися рукоділлям.
- Не можна виходити на город чи в поле.
- Не варто пліткувати і лінуватися.
Народні прикмети і традиції на 26 липня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: біля водойм стрибають жаби — чекайте на дощ; мухи стали дуже настирливими, кусаються — задощить; кіт треться об ноги людини — на вас чекає хороший рік; почути спів зозулі — осінь буде теплою; пожовкла липа — осінь прийде рано.
Цього дня починають робити заготовлення з яблук на зиму. А ще зазвичай починали варити компоти, робити домашнє вино. Якщо будете займатися цього дня улюбленим хобі, то воно принесе багато задоволення.
Як назвати дитину, яка народилася 26 липня
Сьогодні іменини святкують Гнат, Сергій та Федір. Талісманом людини, народженої 26 липня, є обсидіан. Здавна камінь використовували в магічних ритуалах. В народній медицині обсидіан використовують для лікування простудних захворювань.
Історичні події 26 липня
657 — Перша Фітна (перша ісламська громадянська війна): Сіффінська битва — війська під проводом халіфа Алі ібн Абу Таліба зійшлись у битві з повстанською армією сирійського губернатора Муавійї I.
811 — у битві з болгарами (болгарський хан Крум) загинув візантійський імператор Нікіфор I (Νικηφόρος Α' Φωκάς).
1309 — Генріх VII визнаний папою Климентом V королем Священної Римської імперії.
1572 — Молодинська битва. Армія Московського царства під командуванням князя М. Воротинського (бл. 60 тис.) перемагає татарсько-османське військо (120 тис.) кримського хана Девлет-Герая (I Devlet Geray, Taht Alğan Devlet Geray), яке йшло на Москву.
1573 — японський військовик Ода Нобунаґа вигнав із Кіото сьоґуна Асікаґу Йосіакі. Сьоґунат Муроматі ліквідовано.
1600 –– місту Горохів (Волинь) було надано Магдебурзьке право.
1611 — Шведське військо під керівництвом Якоба Делаґарді (Jakob Pontusson de La Gardie) входить до Новгороду. Новгородські бояри підписують зі шведами Угоду про підтримку кандидатури сина шведського короля на царський престол в Московському царстві та виходу Новгородських земель із підпорядкування Москві.
1648 — під Старокостянтиновим відбувся, з невизначеним результатом, бій між козацькими полками на чолі з Максимом Кривоносом та військом князя Яреми Вишневецького.
1676 –– у Чигирині, в монастирі Св. Трійці, помер Йосип Нелюбович-Тукальський, православний митрополит Київський, Галицький та всієї Руси з 1663 року.
1708 — за наказом гетьмана Івана Мазепи поблизу Білої Церкви страчено полковника Василя Кочубея, за зраду на користь Петра I.
1709 — Петро I після перемоги у Полтавській битві прибуває до Києва, де пробув місяць.
1714 — флот Московського царства розгромив шведський флот у морській битві біля мису Гангут під час Північної війни 1700—1721 рр. Це була перша перемога регулярного військового флоту Московського царства.
1770 — під час російсько-турецької війни корпус генерала М. Репніна бере фортецю Ізмаїл.
1866 — у Нікольсбурзі підписано мирну угоду між Австрійською імперією та Королівством Пруссія. Фактичне закінчення Австро-прусської війни (остаточно — 23 серпня).
1887 — у Варшаві опублікований перший підручник міжнародної мови есперанто «Международный языкъ»
1913 — австрійський уряд скасовує конституцію Богемського королівства.
1914 — Австро-Угорщина оголошує загальну мобілізацію та концентрує війська на кордоні з Російською імперією.
1919 — махновці вбивають отамана українського війська за часів Громадянської Війни Матвія Григор'єва.
1919 — в апараті ЦК РКП (б) створено Відділ по роботі з селом (рос. Отдел по работе с деревней).
1925 — перший політ першого радянського пасажирського літака «К-1» конструктора Констянтина Калініна.
1929 — в СРСР на екрани виходить фільм Олександра Довженка «Арсенал».
1941 — у Канаді засновано Українське товариство допомоги Батьківщині (згодом — Товариство об'єднаних українських канадців).
1945 — на маріупольському заводі «Азовсталь» відбудовується перша домна.
1946 — в УРСР створено Товариство охорони природи.
1948 — Велика Британія та США підписують умови реалізації «плана Маршалла» (плану допомоги країнам Європи).
1951 — у Новгороді знайдено перші Берестяні грамоти.
1957 — СРСР запускає першу міжконтинентальну багатоступеневу балістичну ракету.
1971 — стартує американський космічний корабель «Аполлон-15», пілотований астронавтами Д. Скоттом, А. Ворденом і Дж. Ірвіном, який 30 липня здійснює посадку на Місяць.
1990 — вступ на посаду міністра внутрішніх справ УРСР Василишина Андрія Володимировича
1995 — представники 15 країн Євросоюзу підписали Конвенцію про створення Європолу — організації, покликаної координувати дії поліції країн ЄС у боротьбі зі злочинністю.
1998 — компанії Circuit City I Good Guys анонсували новий стандарт цифрового відео — Digital Video Express (DIVX), як альтернативу стандарту Digital Video Disks (DVD).

