Абітурієнтів попередили про важливі зміни: конкурсні бали зменшились
Абітурієнтів попередили про важливі зміни: конкурсні бали зменшились

Абітурієнтів попередили про важливі зміни: конкурсні бали зменшились

Інформація про це, що конкурсні бали для вступу в вищі навчальні заклади у 2025 році знизились буцімто через "неефективну" систему коефіцієнтів та гірші результати НМТ, шириться мережею. Міністерство освіти і науки України відреагувало на ці чутки та пояснило, що відбувається насправді.

Підготовка до НМТ. Фото з відкритих джерел

Справа в тому, що конкурсні бали дійсно стали нижчими, але через зовсім інші причини. У 2025 році було запроваджено нову формулу розрахунку - для того, щоб мотивувати абітурієнтів обирати на НМТ ті предмети, які є профільними для обраної спеціалізації.

"Основна мета — повернути до вступної кампанії логіку профільності предметів. У попередні роки вступники могли отримувати високі конкурсні бали за непрофільні дисципліни, що не завжди відповідало освітнім програмам, які вони обирали. Вступити можна на будь-яку спеціальність з будь-яким вибірковим предметом з 2023 року року. З 2025 року враховується спорідненість спеціальності та вибіркового предмета НМТ", - зазначається в повідомлення МОН.

Згідно з новою формулою розрахунку, для спеціальності "менеджмент" географія матиме вищу вагу, ніж українська література чи історія. Тобто ніхто не забороняє обирати непрофільні предмети, але коефіцієнти в них менші, то ж і конкурсний бал, відповідно, буде меншим.

Вступна кампанія, фото: кадр з відео

"Це не помилка системи, а запланована зміна, спрямована на коректний розподіл вступників відповідно до їхньої фахової орієнтації", - зауважують в МОН. - "Зниження" конкурсного бала не означає гірший результат вступників".

Такі зміни відбуваються через прагнення підтримати тих, хто вже зі школи орієнтується на майбутню спеціальність. Саме в таких абітурієнтів з'являються переваги.

Раніше портал Знай писав, що навчальні заклади пустять "під ніж": у МОН пояснили, які школи зникнуть першими.

Також портал повідомляв, що українці можуть відкрити приватний дитсадок.

Крім того, ми інформували, що кількість вишів хочуть скоротити: дають дипломи, а не освіту.

Джерело матеріала
loader