Європа закриває двері: мігрантам більше не раді — що чекає на українців
Європа закриває двері: мігрантам більше не раді — що чекає на українців

Європа закриває двері: мігрантам більше не раді — що чекає на українців

Сенат Чехії ухвалив новий законопроєкт, який істотно посилює правила щодо міграції та надання притулку. Документ, розроблений на основі нового пакту ЄС з міграції, тепер очікує підпису президента і може кардинально змінити умови перебування іноземців у країні.

Найсуттєвіше нововведення — заборона на повторне подання заяв на притулок для осіб, які вже були вислані з Чехії. Більше того, якщо рішення про депортацію прийняла інша країна Євросоюзу, Прага не переглядатиме його повторно. Це має на меті закрити лазівки у системі міжнародного захисту.

Ще одна гучна зміна — об’єднання процедури відмови у притулку з рішенням про депортацію. Тепер обидва рішення можуть прийматися одночасно. Судді також зобов’язані розглядати можливість депортації тих іноземців, яких засудили за злочини.

Українські біженці. Фото: главком

Контроль за біженцями та мігрантами стане жорсткішим. Влада отримує право використовувати дані з мобільних телефонів для ідентифікації осіб. Усі новоприбулі будуть проходити обов’язкове епідеміологічне обстеження, а їхнє місце проживання може визначати уряд.

Крім того, доступ до соціальних пільг буде суттєво обмежений. Мігранти зможуть претендувати лише на мінімум — житло та харчування. А от можливість працювати буде обмежено.

Міністерства, які розглядають справи щодо надання притулку, зобов’язані скоротити терміни розгляду, а суди — пришвидшити процедури апеляцій. Водночас заявників зобов’яжуть активніше співпрацювати з владою, зокрема — надавати документи на першу вимогу.

Біженці з України, скріншот: Youtube

Також уряд зможе анулювати дозвіл на проживання тим іноземцям, які тричі за рік порушили закон — навіть якщо це не тяжкі злочини. Йдеться про регулярні крадіжки, бійки, хуліганство або порушення порядку на спортивних заходах.

Закон не оминув і українців. Зміни торкнулися «lex Україна» — спеціального механізму тимчасового захисту для українських біженців. Тепер відмовити у захисті зможуть усім, хто вже мав такий статус в іншій країні ЄС. Це стало відповіддю на судове рішення, яке раніше забороняло Чехії масово відмовляти українцям з цієї причини.

Якщо президент підпише закон, він стане одним із найжорсткіших у Європі в контексті поводження з мігрантами та біженцями.

Нагадаємо,без роботи точно не залишаться: які професії будуть найбільш затребуваними після війни

Як повідомляв портал Знай.ua, "місць більше немає": Польща готує масове виселення українців

Також, чи можуть громадяни України купити землю у Польщі: правила та обмеження

Джерело матеріала
loader
loader