Якщо ВРУ ухвалить закон про відновлення незалежності НАБУ та САП, атаки все одно продовжаться – Кривонос
Якщо ВРУ ухвалить закон про відновлення незалежності НАБУ та САП, атаки все одно продовжаться – Кривонос

Якщо ВРУ ухвалить закон про відновлення незалежності НАБУ та САП, атаки все одно продовжаться – Кривонос

Якщо ВРУ ухвалить закон про відновлення незалежності НАБУ та САП, атаки все одно продовжаться – Кривонос

Семен Кривонос зазначає, що антикорупційні органи мають попередити майбутні атаки, адже тоді є шанс не встояти.

Навіть, коли Верховна Рада ухвалить законопроєкт про відновлення незалежності НАБУ та САП, атаки на антикорупційні органи продовжаться, але стануть більш філігранними. У цьому переконаний директор Національного антикорупційного бюро Семен Кривонос, про що він розповів у інтерв’ю «Суспільному».

«Якщо закон буде ухвалений, атаки продовжаться ― але вони будуть більш філігранними. Електризація суспільства продовжиться, як і меседжі про те, що НАБУ й САП неефективні, «ви вийшли не за тих, вони нічого не роблять, не досягають жодних результатів», – зазначив Кривонос.

На його думку, дискредитація НАБУ та САП посилюватиметься. І робитиметься це для того, аби підготувати суспільство до так званого реформування антикорупційних органів. 

«Що я можу тут сказати? Представники міжнародних інституцій, США, Європейського Союзу та Міжнародного банку проводили внутрішній аудит НАБУ. Вони виявили недоліки й надали відповідні рекомендації. Ми складемо план і будемо виконувати ці рекомендації, щоб робити НАБУ й САП ще ефективнішими. Маємо задовольнити запит українського суспільства і попередити майбутні атаки. Тому що в майбутній атаці можна буде й не встояти ― ми це чітко усвідомлюємо й розуміємо. Тому [в нашій роботі є] дві компоненти: працювати і комунікувати з суспільством. Комунікувати з тими людьми, які нас зараз підтримують», – додав Кривонос.

Нагадаємо, 22 липня Верховна Рада проголосувала за законопроєкт №12414 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу, яким по суті ліквідувала незалежність Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро України. За нього проголосували 263 депутати. У низці українських міст, зокрема й Києві, спалахнули масові протести проти закону про НАБУ та САП. 

Після протестів Зеленський заявив, що готує новий законопроєкт, який «гарантує реальне зміцнення системи правопорядку в Україні, незалежність антикорупційних органів, а також надійний захист системи правопорядку від будь-якого російського впливу чи втручання». Цей крок привітали у Євросоюзі.

Водночас керівник кримінальної практики Адвокатського об’єднання AZONES Микола Мягков у коментарі для ZN.UA розповів, що між ухваленим законом №12414, що ліквідує незалежність НАБУ та САП, та ухваленням президентського №13533, виникає лазівка для топ-корупціонерів з можливим використанням генпрокурора. 

Чому саме тепер Банкова злетіла з котушок? У чому силовики Зеленського звинуватили НАБУ й САП, щоб прикрити політичну операцію ліквідації незалежності антикорблоку? Як ручний парламент реалізував сценарій влади, який давно розроблявся на Банковій?

Відповіді у статті «Облава на НАБУ й САП. Президент Зеленський за крок до авторитаризму» дає редактор відділу внутрішньої політики Інна Ведернікова.

Джерело матеріала
loader
loader