/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F743b420c301ccd116c56dd0724dfd437.jpg)
Українцям пояснили, що загрожує за відсутність військово-облікового документа
Українцям пояснили, що загрожує за відсутність військово-облікового документа.
Як передає "Хвиля", про це повідомила адвокатка з військового та кримінального права об’єднання "Актум" Тетяна Лебедєва в коментарі "РБК-Україна".
В Україні наразі діє воєнний стан, тому чоловіки призовного віку зобов’язані мати при собі документи військового обліку.
За словами Лебедєвої, за відсутність військового квитка при собі штраф не передбачений. Також немає покарання за неносіння з собою паспорта. Однак поліція може затримати особу на строк до 72 годин для встановлення особи та з’ясування обставин.
"Особу можуть доставити до відділу поліції, скласти адміністративне затримання і мають право утримувати 72 години до з’ясування всіх обставин. Якщо військовий квиток залишився вдома — його мають привезти. Якщо нема кому — особу повинні доставити до ТЦК для виготовлення документа. Якщо людина живе сама, я рекомендую одразу їхати до ТЦК і оформлювати документ", — пояснила вона.
Адвокатка зазначила, що зупиняти громадян для перевірки документів можуть лише працівники поліції. Вони також мають право перевіряти документи військового обліку.
Якщо документа немає, поліцейські можуть попросити показати фото цього документа. Якщо й фото немає — згідно з законом правоохоронці можуть затримати особу для встановлення особистості, підкреслила Лебедєва.
"Працівникам ТЦК ви маєте право нічого не показувати. У більшості випадків працівники ТЦК ходять разом з поліцією — зазвичай один-два поліцейських супроводжують. Але в мене є клієнти, які швидко бігають, і кажуть: я нічого вам не покажу, викликайте поліцію. Розвертаються й тікають. Так часто буває на практиці", — сказала вона.
Вона також підтвердила, що паспорт не обов’язково мати з собою, оскільки він є в "Дії". Проте паперовий військово-обліковий документ повинен бути у всіх військовозобов’язаних.
"Дуже багато клієнтів думають, що якщо на смартфоні є Резерв+, то більше нічого не потрібно. Але має бути ще паперовий військово-обліковий документ. Витяг з "Резерву+" — це лише інформаційна довідка. Як показує практика, є багато "художників", які можуть собі цей документ "намалювати" і ходять із ним. Це все швидко перевіряється", — попередила адвокатка.
Лебедєва уточнила, що трапляються й випадки, коли легально вклеєні QR-коди не працюють.
"Навіть при мені мій клієнт сформував витяг із "Резерву+" з QR-кодом, але цей код не зчитувався. Тому й потрібен саме паперовий варіант", — зазначила вона.
Нагадаємо, юрист пояснив, чому карають після оновлення даних у "Резерв+".

