/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F45d209066598a66f8cb168279040ece5.jpg)
Звідки насправді береться нафта: вчений розвіяв популярний міф про динозаврів
Багато людей досі вірять, що нафта, з якої роблять бензин, походить від розкладених динозаврів. Хоча ця ідея досить поширена, проте вона хибна з наукового погляду.
За словами геолога Рейдара Мюллера з Університету Осло, походження нафти пов'язане не з динозаврами, а з мікроскопічними організмами, пише IFLScience.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Мюллер пояснив, що насправді нафта походить від величезних кількостей стародавніх водоростей і планктону, які жили в океанах Землі мільйони років тому. Коли ці крихітні організми гинули, вони опускалися на дно моря, ховалися під шарами осаду і з часом під тиском перетворювалися на сиру нафту, яку ми видобуваємо сьогодні.
Цей процес вимагав специфічних умов: низького рівня кисню та екстремального тиску впродовж мільйонів років. Без такого середовища органічна речовина розкладалася б занадто швидко, щоб утворити нафту.
Більші тварини, включаючи морських рептилій або поодиноких сухопутних динозаврів, які потрапили в море, набагато рідше сприяли утворенню нафти. Після смерті ці істоти були б з'їдені хижаками та розклалися задовго до того, як могли бути поховані, залишивши після себе лише кістки.
Важливо Карликові дольмени некрополю Хіре Бенкал: чому ніхто не знає правди про це місце (фото)Розуміння справжнього походження нафти не тільки розвіює давній міф, але й демонструє, наскільки сучасна цивілізація залежить від залишків мікроскопічних форм життя. Цей зв'язок із глибокою історією Землі розриває складні процеси, що лежать в основі наших сучасних енергетичних систем.
Раніше Фокус писав про таємне місто мая, яке нещодавно виявили археологи. На думку вчених, саме в ньому жили останні мая, які виступали проти загарбників.
Також ми розповідали про те, чому просо не прижилося на японських кухнях. Нове відкриття змінило уявлення вчених про вплив сільського господарства на розвиток людства.

