Наука в Україні: яка середня зарплата, та у кого вона зросте до кінця року
Наука в Україні: яка середня зарплата, та у кого вона зросте до кінця року

Наука в Україні: яка середня зарплата, та у кого вона зросте до кінця року

Наука в Україні: яка середня зарплата, та у кого вона зросте до кінця року

Науковці в Україні можуть заробляти достойно лише працюючи на користь бізнесу. 

Наразі середня зарплата наукового співробітника в Україні набагато менша за середню зарплату по країні (22 336,81 гривні). Однак є більш успішні заклади, де зарплата "може становити і мільйон гривень". Про це розказав Денис Курбатов, заступник міністра освіти і науки України, в інтервʼю виданню РБК-Україна. 

"Середня зарплата (науковця - ред.) – близько 12-15 тисяч гривень. Але є різні ситуації, різні лабораторії, інститути, де багато міжнародних грантів, проєктів з бізнесом. Там рівень зарплат може бути суттєво вищий. Я до цього працював в Сумському державному університеті, очолював науково-дослідну частину, ми шукали фінансування на розробки вчених. І були такі місяці, що зарплата наукового співробітника інколи могла становити і мільйон гривень. Звісно, це не щомісяця, і звісно не у всіх, але були такі випадки. Це в рамках виконання великих проектів на замовлення бізнесу", - зазначив він. 

Однак, на його думку, загалом престиж науки - це рівень доходів науковців. Тому держава планує збільшити фінансування. 

"Зараз ми це збільшимо (фінансування - ред.) на 155 мільйонів гривень. Це дуже мало, але ми це робимо. За результатами атестації 23 установи категорії А із аграрного і суспільного напрямів вже з серпня мають отримати збільшене фінансування. По заробітній платі воно буде складати десь +20, а десь і +80% на місяць плюс до того що вони вже отримують, в залежності від вкладу лабораторії чи відділу у результат атестації", - додав він.

За іншими напрямками обіцяють підвищення зарплат вже з наступного року. 

"Важливі додаткові кошти на інші напрями – природничий, технічний, біомедичний, гуманітарний, безпековий. По цих напрямках будемо відстоювати зміни в бюджет на наступний рік, з січня 2026-го", - сказав заступник міністра. 

Як писало ZN.UA, цьогоріч одну з найпрестижніших нагород у світі науки — Breakthrough Prize in Fundamental Physics — отримали чотири міжнародні наукові колаборації, які працюють на Великому адронному колайдері: ATLAS, CMS, LHCb та ALICE. Їх відзначили за дослідження квантової природи матерії, зокрема за експериментальне підтвердження ключових передбачень сучасної теорії квантової фізики. Серед лауреатів — і українські вчені, які протягом багатьох років беруть активну участь у роботі колайдера. Про це читайте у статті "Українські науковці — серед лауреатів «наукового Оскара» Breakthrough Prize".

 

Джерело матеріала
loader
loader