/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F619be70c8bad2a5ddce53a28d139b1d5.png)
Вплинуть на виплати та перебування в країні: у Польщі готують нові правила для українських біженців
У Польщі затвердили законопроєкт, який вносить зміни до чинного законодавства щодо спеціальної допомоги громадянам України. Нові положення стосуються умов тимчасового захисту й можуть суттєво змінити порядок перебування та отримання соціальних пільг для біженців, пише "Yavpl".
Як зазначено в повідомленні, головним нововведенням стане продовження терміну дії тимчасового захисту до 4 березня 2026 року. Попередній граничний термін спливав 30 вересня. Документ також передбачає такі зміни:
Відмова у наданні тимчасового захисту. Українці, які прибули до Польщі за дозволом на малий прикордонний рух, а також ті, хто вже має аналогічний статус в іншій країні ЄС, не зможуть претендувати на захист у Польщі.
Обов’язкова присутність дитини. Під час оформлення номера PESEL UKR необхідна особиста присутність неповнолітнього незалежно від віку.
Оновлення даних. Власники PESEL UKR зобов’язані повідомляти місцеві органи влади про зміну прізвища або оновлення паспортних даних.
Кінцевий термін поселення в центри колективного розміщення. Встановлений до 31 жовтня 2025 року, за винятком вразливих категорій громадян (люди з інвалідністю, вагітні жінки, матері-одиначки, літні люди тощо), яким допомогу можуть продовжити.
Виселення з центрів. Можливе у випадку систематичного порушення правил проживання або проявів агресії.
Часткова оплата проживання. Запроваджується для окремих категорій, зокрема неповнолітніх, які отримують фінансову підтримку, та пенсіонерів, які мають польську пенсію (15 злотих на добу).
Збільшення мінімальної кількості мешканців. Тепер у кожному центрі колективного розміщення має бути не менше 20 осіб замість попередніх 10.
Розширення виплат за програмою 800+. Допомогу отримуватимуть не лише школярі, а й студенти вишів, учасники профкурсів та випускники, які проходять практику.
Підстави для анулювання дозволу на тимчасове проживання. Включають подання неправдивої інформації, використання фальшивих документів або фіктивний шлюб.
Нові правила для стоматологів. Посилюються вимоги до досвіду та кваліфікації фахівців з України, які здобули освіту за межами ЄС.
Зміни для медсестер і акушерок. Скасовується спеціальне тимчасове право на здійснення діяльності для медперсоналу з-за меж ЄС, навіть за наявності досвіду роботи на батьківщині.
- Раніше ми повідомляли, що українським біженцям платять щедре забезпечення: які країни найбільше пропонують.
- На скільки зростуть виплати українських біженців у Німеччині у 2025 році – докладніше на Знай.ua.

