Французька влада розкритикувала митні домовленості між США та Євросоюзом
Французька влада розкритикувала митні домовленості між США та Євросоюзом

Французька влада розкритикувала митні домовленості між США та Євросоюзом

Прем’єр-міністр Франції Франсуа Байру назвав підписання торговельної угоди між США та ЄС "темним днем" через запровадження американських мит у 15% на європейські товари.

Про це глава уряду Франції повідомив у соцмережі Х, передає Укрінформ.

"Це темний день, коли альянс вільних народів, об'єднаних для утвердження своїх цінностей і захисту своїх інтересів, підкоряється", - зазначив прем'єр-міністр Франції.

Своєю чергою Бенжамен Аддад, французький міністр у справах Європи, назвав угоду такою, що забезпечує тимчасову стабільність, однак є "незбалансованою".

"Торговельна угода, укладена Європейською комісією зі Сполученими Штатами, забезпечить тимчасову стабільність для економічних гравців, яким загрожує ескалація американських митних зборів, але вона - незбалансована", - написав він у соцмережі X та застеріг від ризику зайти в глухий кут, якщо європейці не прокинуться.

Водночас, за словами міністра, угода виключає будь-які поступки для "чутливих сільськогосподарських секторів" та зберігає європейські правила в таких галузях, як цифрові технології або охорона здоров'я.

"Сполучені Штати обирають економічний примус і повне ігнорування правил Світової організації торгівлі. Якщо європейці не прокинуться, труднощі інших здаватимуться відносними на тлі нашої бездіяльності", - вважає міністр.

Згідно з аналізом експертів, ключовими вразливими сферами для французької економіки є автомобільна промисловість, авіація, хімічна та текстильна галузі, фармацевтика та напої (спиртні продукти). Хоча деякі стратегічні товари ще можуть отримати винятки у режимі "zero-for-zero", однак остаточна деталізація поки що відкладається.

До оголошення недільної угоди сталеливарна промисловість Франції також закликала Європейську комісію до жорсткої позиції. Так, за її ініціативи був створений альянс з десяти країн-членів ЄС. До нього увійшли кілька великих промислових країн, таких як Італія, Польща, Чехія та Угорщина, але не Німеччина.

Водночас косметична промисловість вимагала більш м'якого підходу у переговорах, оскільки для цього сектора саме США є провідним експортним ринком. Там продається кожна п'ята пляшка французьких парфумів та упаковка кремів. Як наслідок, Федерація підприємств краси просила не вдаватися до односторонніх дій.

Як повідомлялося, угода про торгівлю між ЄС та США дозволить уникнути "непотрібної ескалації трансатлантичних торговельних відносин". Про це заявив канцлер ФРН Фрідріх Мерц.

Фото: pexels

Теги за темою
США Євросоюз Франція Єврокомісія
Джерело матеріала
loader