/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F133%2F06fbfff3711e968107ea8d505c7905fc.jpg)
На Житомирщині під час пологів загинула дитина: слідчі повідомили про підозру лікарю
Поліцейські зібрали докази неналежного виконання професійних обов’язків лікарем акушером-гінекологом Коростенської центральної міської лікарні, що спричинили тяжкі наслідки: жителька району не отримала вчасну акушерську допомогу та втратила дитину.
Досудовим розслідуванням встановлено, що влітку 2022 року до лікарні звернулася 31-річна вагітна зі скаргами на переймоподібні болі. Під час огляду медики встановили, що жінка перебуває на 40 тижні вагітності та відчуває хибні перейми. Її ушпиталили.
Наступного ранку у жінки діагностували передчасний розрив плодових оболонок. Було обрано очікувальну тактику ведення пологів з динамічним спостереженням. Упродовж дня вагітну оглядали лікарі та фіксували задовільний стан її та плоду.
Згодом веденням пологів займався 54-річний акушер-гінеколог, який того дня перебував на чергуванні. Увечері жінка поскаржилась йому на болі внизу живота, однак лікар не провів ультразвукове дослідження та кардіотокографію для уточнення акушерської ситуації. Водночас він необґрунтовано призначив породіллі наркотичний анальгетик. Ще за кілька годин медик не провів огляд жінки, зазначивши, що вона спить.
О 5:00 наступного дня лікар не звернув уваги на скарги жінки та інші ознаки загрозливого стану, що потребувало активного втручання. Вже о 6:20 було зафіксовано передчасне відшарування плаценти та дистрес плоду в пологах. За пів години, під час кесаревого розтину, було вилучено плід жіночої статі без ознак життя.
Слідством встановлено, що лікар, маючи всі наявні умови та можливості для проведення спостереження за вагітною та її плодом, володіючи достатнім кваліфікаційним рівнем, порушив вимоги законодавства у сфері охорони здоров’я та клінічні протоколи, через що ускладнення клінічної картини породіллі було діагностовано із запізненням. Це призвело до тривалої внутрішньої маткової кровотечі і страждання плоду. Його смерть настала від внутрішньоутробної гіпоксії з аспірацією навколоплідними водами внаслідок передчасного відшарування нормально розташованої плаценти.
Днями слідчі Коростенського районного управління поліції, під процесуальним керівництвом окружної прокуратури, повідомили лікарю про підозру у неналежному виконанні своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого та несумлінного до них ставлення, що спричинило тяжкі наслідки для роділлі (ч. 1 ст. 140 КК України).
Законодавством такі дії караються позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Відділ комунікації поліції Житомирської області

