У ніч на вівторок, 29 липня, російські окупаційні війська вісім разів обстріляли Запорізький район. Окупанти влучили керованими авіаційними бомбами у виправну колонію. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець відреагував наавіаудар по Біленьківській виправній колонії, внаслідок якого 17 людей загинули та ще 42 — дістали поранення.
"Люди, які перебувають у місцях несвободи, не втрачають права на життя та захист", - вказав омбудсман на своїй сторінці в Telegram-каналі.
Лубінець назвав російську атаку на колонію грубим порушенням міжнародного гуманітарного права та ще одним доказом воєнних злочинів армії країни-агресора.
Він додав, що будівлі установи зазнали значних руйнувань, а також було пошкоджено житлові будинки, що розташовані біля колонії.
У Міністерстві юстиції оприлюднили відео та фото наслідків удару окупантів по пенітенціарній установі.