Саміт ЄС – Китай: мінімум конструктиву, максимум розбіжностей
Саміт ЄС – Китай: мінімум конструктиву, максимум розбіжностей

Саміт ЄС – Китай: мінімум конструктиву, максимум розбіжностей

Колонку написано у співавторстві
Дмитром Єфремовим (доцент кафедри міжнародних відносин НАУКМА)
та
Ольгою Дроботюк (старший науковий співробітник відділу АТР Інституту сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАНУ)

Саміти вищого рівня між ЄС і КНР є центральною подією європейсько-китайських відносин, вони відбуваються щороку та присвячуються координації їх політики один щодо одного. Саміт 24 липня 2025 року за календарем мав стати ювілейним 25-м, а відтак мав пройти в урочистій і піднесеній атмосфері, що сприяла б фіксації показових досягнень і проривним ініціативам лідерів.

Проте запланована спочатку як дводенний захід у Брюсселі, подія була перенесена у Пекін, скорочена до одного дня та пройшла на тлі взаємних торгівельних претензій, наростальних геополітичних викликів і безпекових суперечностей між Євросоюзом та Китаєм, що не просто перешкоджають руху відносин уперед, а за деякими напрямками віщують відкати назад.

Розблокуйте щоб читати далі
Щоб прочитати цей матеріал, підпишіться на LIGA PRO
Вже маєте LIGA PRO? Авторизуйтесь

Хочете стати колумністом LIGA.net – пишіть нам на пошту. Але спершу, будь ласка, ознайомтесь із нашими вимогами до колонок.

Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net
Джерело матеріала
loader
loader