Захищала римлян від палючого сонця: вчені відновили 2000-річний капелюх
Захищала римлян від палючого сонця: вчені відновили 2000-річний капелюх

Захищала римлян від палючого сонця: вчені відновили 2000-річний капелюх

У Музеї Болтона (Велика Британія) виставлено на огляд стародавній капелюх римського солдата, якому понад 2000 років. Капелюх було реставровано після понад 100 років зберігання.

Учені з Музею Болтона відновили 2000-річний капелюх, призначений для захисту римських солдатів від спеки в пустелі після завоювання Стародавнього Єгипту. Цей капелюх, який є одним із трьох збережених у світі подібних головних уборів, зберігався в Музеї Болтона понад століття, пише BBC.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Капелюхи від сонця, який носили римські солдати понад 2000 років тому, можна було раніше побачити тільки у двох інших музеях світу. Один із них зберігається в Художній галереї Вітворта в Манчестері (Велика Британія), а інший — у музеї у Флоренції (Італія). Тепер же після реставрації можна побачити і третій капелюх у Музеї Болтона.

За оцінками вчених, цей головний убір створили приблизно 30 року до н.е. для римського солдата, який служив у Стародавньому Єгипті, після смерті останньої цариці цієї країни Клеопатри VII, коли Стародавній Єгипет став частиною Римської імперії. Як і інші головні убори римських солдатів того часу, вважається, що цей капелюх був призначений для захисту від піщаних бур і палючого сонця.

За словами реставраторки Жаклін Гайман, капелюх був плоским і поїденим міллю, коли його дістали з коробки, а тому з ним поводилися дуже дбайливо, щоб не пошкодити його ще більше.

За оцінками вчених, цей головний убір створили приблизно 30 року до н.е. для римського солдата, який служив у Стародавньому Єгипті
Фото: BBC

Цей головний убір римського солдата 1911 року передав нині не існуючому Музею Чедвіка в місті Болтон англійський археолог сер Вільям Фліндерс Петрі. Пізніше цей капелюх опинився в Музеї Болтона, де його вперше виставили після реставрації.

Музей Болтона володіє всесвітньо відомою колекцією з більш ніж 12 000 давньоєгипетських артефактів.

Як уже писав Фокус, в Ізраїлі археологи знайшли місце, в якому міг зберігатися Ковчег Заповіту. Це місце, розташоване в гірській місцевості Ефраїм у Тель-Шило, відповідає ключовим деталям, описаним в історичних релігійних текстах.

Також Фокус писав про те, що у Фінляндії жінка виявила 1500-річну вишукано прикрашену фібулу. Ця знахідка, датована приблизно 475-550 роками н. е., розкриває те, як жінки високого статусу того часу демонстрували своє становище в суспільстві.

Ще Фокус писав про те, що єдина у світі біла жирафа має трагічну історію. Жираф має рідкісну генетичну мутацію і вже багато років переховується в Африці. На початку свого життя він пережив страшну трагедію.

Джерело матеріала
loader
loader