Українці продовжують отримувати пенсії та інші соцвиплати. Особи, які мають інвалідність, можуть звернутися за призначенням окремого виду пенсії. В Україні з 1 січня 2025 року запрацювала нова система оцінювання повсякденного функціонування особи. Так, особи з інвалідністю мають періодично проходити переогляд. У Головному управлінні Пенсійного фонду України (ПФУ) в Луганській області розповіли, до якого часу продовжать виплату пенсії військовому, який проходить службу, має інвалідність другої групи та переогляд 8 жовтня.
У ПФУ пояснили, що відповідно до закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія по інвалідності призначається на весь строк встановлення інвалідності.
У Фонді зазначили, що особам з інвалідністю з числа військовослужбовців ЗСУ та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями, осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту інвалідність та ступінь втрати професійної працездатності продовжується на період проходження ними військової служби та протягом 60 календарних днів з дати звільнення або до дати проведення оцінювання повсякденного функціонування особи.
«Рішення щодо продовження виплати пенсії зазначеній категорії осіб приймається за результатами інформації, наявної в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. З урахуванням зазначеного, якщо ви продовжите служити й після жовтня, то пенсія вам буде виплачуватися протягом всього періоду служби та 60 днів після звільнення», – йдеться у повідомленні.
У ПФУ додали, що після проведення повторного оцінювання виплату буде продовжено на весь строк, на який експертна команда встановить інвалідність.
Нагадаємо, які документи потрібно мати для призначення пенсії по інвалідності.