/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F38f91010086b693e0b2b182403383595.jpg)
Global Teacher Prize Ukraine 2025 оголосила 10 фіналістів премії
Змагаються за звання найкращого вчителі-новатори, творці змін. Про це інформує 24 Канал з посиланням на "Освіторію".
Хто увійшов у зіркову десятку?
Очільниця ГО "Освіторія" Зоя Литвин наголошує: премією прагнуть подякувати вчителям та відзначити їхню стійкість, силу та інноваційність.
Так, після кількох етапів відбору серед півфіналістів відібрали 17 претендентів, які набрали найвищі бали. З ними провели глибинні інтерв'ю експерти, серед яких команда премії, фіналісти попередніх років, а також представники незалежних освітніх організацій. За результатами і визначили зіркову десятку. Це:
- Руслан Шаламов, Харків – біологія та екологія;
- Олександр Тарасюк, м. Володимир Волинської області – історія;
- Юлія Ометюх, Львів – мистецтво;
- Юрій Пахомов, Івано-Франківськ – хімія, "Пізнаємо природу";
- Людмила Сакович, Львів – українська мова та література, зарубіжна література, польська мова;
- Катерина Роботницька, Київ – українська мова;
- Євгеній Атамасенко, селище Калинівка Київської області – хімія, курс STEM;
- Наталія Власова, Дніпро – історія, громадянська освіта;
- Костянтин Кравчук, Хмельницький – образотворче мистецтво, інформатика;
- Андрій Стецюк, Черкаси – історія.
Десятку фіналістів оголосили 1 вересня. Їхні портрети також з'явились у центрі столиці на фасадах одного з найбільших торговельних центрів країни. Віддати свій голос за фіналіста/-ку, чия історія найбільше відгукнеться, можна у спеціальній категорії "Вибір українців" на платформі Дія.Освіта.
Коли оголосять переможця премії?
Народне опитування триватиме до 1 жовтня. Переможець отримає освітню подорож.
4 жовтня, у Всесвітній день учителя, країна дізнається ім'я головного переможця в етері телемарафону. Найкращий учитель 2025 року отримає 1 мільйон гривень на власний освітній проєкт.
Організатори премії та партнери вручать під час урочистої церемонії також низку спеціальних нагород
Що відомо про премію Global Teacher Prize Ukraine?
- Global Teacher Prize Ukraine – нагадування, що вчителі є рушійною силою суспільних змін.
- Премію для видатних учителів Global Teacher Prize Ukraine організує "Освіторія" за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства цифрової трансформації України тощо.
- Національну премію Global Teacher Prize Ukraine заснували у 2017 році.
- Торік лауреаткою премії Global Teacher Prize Ukraine стала вчителька початкових класів з Івано-Франківська Леся Павлюк.

