/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F0ddea134ed948c32370a17defd87df5e.jpg)
Розкриті технічні характеристики корейського бойового фрегата BRP Diego Silang класу Miguel Malvar
Філіппінський флот готується прийняти новий фрегат BRP Diego Silang (FFG-07) класу Miguel Malvar, побудований південнокорейською компанією HD Hyundai Heavy Industries. Це другий корабель програми Corvette Acquisition Project в межах другого етапу модернізації Збройних сил Філіппін, підписаної у грудні 2021 року. Вартість кожного фрегата становить близько ₱12,5 млрд ($ 250 млн).
Перший корабель серії, BRP Miguel Malvar (FFG-06), був спущений на воду у 2024 році, переданий у квітні 2025-го й введений у стрій у травні. Diego Silang заклали в червні 2024 року на корабельні в Ульсані, а спустили на воду у березні 2025-го. Обидва кораблі значно посилять можливості Філіппін у сфері протиповітряної, протикорабельної та протичовнової оборони.
Фрегати мають водотоннажність 3 200 тонн, довжину 118,4 м і екіпаж із 70−73 осіб. Вони оснащені чотирма дизельними двигунами MTU потужністю 29 600 кВт, що забезпечують швидкість до 25 вузлів і дальність у 4 500 морських миль. Кораблі мають ангар і палубу для гелікоптерів на кшталт AW159 Wildcat, озброєних торпедами K745 Blue Shark та протичовновими сенсорами.
Основне озброєння включає 76-мм гармату Oto Melara Super Rapid, систему ближньої оборони Aselsan GOKDENIZ, чотири кулемети калібру 12,7 мм, 16-осередкову пускову установку VL MICA для зенітних ракет і вісім протикорабельних ракет C-Star дальністю понад 180 км. Проти підводних цілей встановлені торпедні апарати для Blue Shark. Кораблі обладнані сучасними радарами, сонаром і системами РЕБ, об'єднаними в бойову систему управління Naval Shield Baseline 4 від Hanwha Systems.
Фрегати класу Miguel Malvar мають замінити застарілі патрульні судна й разом із класом Jose Rizal сформують основу ударних можливостей ВМС Філіппін. Вони вже беруть участь у багатонаціональних навчаннях із США та Японією.

