У прикордонних районах Харківської області російська армія зосереджує свої зусилля з метою створення так званої "буферної зони" . Окупанти прагнуть захопити повністю Вовчанськ та малими піхотними групами за підтримки дронів намагаються щодня атакувати це місто, зазначив в ефірі "Ми-Україна" речник Угрупування військ "Північ" Олег Сушинський.
За його словами, українські військові тримають і далі оборону на північному березі річки Вовча та території Агрегатного заводу. Війська РФ намагаються з цієї ділянки витіснити ЗСУ, однак вони не мають особливого успіху.
Раніше в 57-й ОШБр повідомили, що бійці цієї бригади контролюють більшу частину Вовчанська, а окупанти використовують в місті тактику "випаленої землі" .
У травні глава Кремля Владімір Путін заявив, що прийняв рішення про створення так званої "буферної зони безпеки" вздовж російсько-українського кордону. У березні 2024 року російський диктатор також повідомляв про створення "санітарної зони" в Україні. Секретар комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко вказав, що для цього Путін і розпочав Харківську операцію рік тому.