Напередодні місцевих виборів у Німеччині зафіксовано смерть вже 16 кандидатів, пише Euronews. Поліція федеральної землі Північна Рейн-Вестфалія, яка розслідувала перші чотири випадки смерті кандидатів, про які стало відомо 1 вересня, повідомила Німецькому пресовому агентству, що доказів причетності третіх осіб не виявлено.
Виборчий наглядач у цій західнонімецькій землі підтвердив ЗМІ, що владі відомо про 16 смертей кандидатів напередодні цьогорічних місцевих виборів.
Голосування відбудеться 14 вересня. Жителі обиратимуть районні, муніципальні та міські ради, а також мерів більшості міст і керівників районних адміністрацій.
Втім, виборчі органи заявили, що кількість смертей не викликає у них занепокоєння і не вважається надзвичайно високою.
Попри це, у соцмережах активно ширяться припущення через те, що зростає кількість смертей саме серед кандидатів від правопопулістської партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD).
На початку вересня повідомлялося про смерть чотирьох кандидатів від AfD, а вже за кілька днів ця цифра зросла до семи.
Співголова AfD Аліса Вайдель поширила новину у соцмережі X, написавши лише: «Четверо кандидати від AfD мертві».
Перші чотири смерті були зафіксовані серед кандидатів у містах Бад-Ліппшпрінге, Бломберг, Райнберг та Шверте.
Правоохоронці, які перевіряли перші чотири випадки, наголосили, що не знайшли ознак злочинних дій. Лише в одному випадку було відкрито офіційне розслідування, однак воно не виявило жодних доказів насильства. Інші три смертельні випадки були визнані такими, що сталися за обставин, які не викликають підозр.
Серед кандидатів, про смерть яких стало відомо 2 вересня, один помер від ниркової недостатності, інший — скоїв самогубство.
Третього вересня осередок AfD у Ремшайді повідомив виданню Politico, що їхній кандидат у Кременголлі — 80-річний чоловік, помер з природних причин після тривалої хвороби.
Віцепрезидент земельної організації AfD Кай Готтшальк заявив у подкасті Berlin Playbook видання Politico, що немає підстав вважати ці смерті чимось іншим, ніж збігом обставин. Водночас, за його словами, випадки все ж планують розглянути, «не скочуючись одразу в конспірологію».
Північна Рейн-Вестфалія є третьою за площею землею Німеччини з населенням понад 18 мільйонів осіб. На місцевих виборах у ній балотуються понад 20 тисяч кандидатів.
Партія "Альтернатива для Німеччини" виходить у лідери, обганяючи традиційні партії. Як у країні, що активно працювала над усвідомленням свого нацистського минулого, знову з’явився простір для правого радикалізму? Які причини призвели до зростання популярності цієї політсили в Німеччині?
Історик Томас Вайє в статті "Феномен "Альтернативи для Німеччини". Чому німці не щеплені від правого радикалізму" відповідає на ці запитання.