/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fef0f941ecf1b131160cb1a55f492874b.jpg)
Більше ніж на рік NASA ізолює чотирьох сміливців: для чого це потрібно
Астронавти / © pixabay.com
NASA розпочало новий етап підготовки до пілотованої місії на Марс. Четверо добровольців проведуть 378 днів в ізоляції, імітуючи умови життя на Червоній планеті. Їхній досвід допоможе вченим зрозуміти, як тривала ізоляція впливає на фізичне та психічне здоров’я людини, що є ключовим для планування майбутніх космічних подорожей.
Про це пише NASA.
19 жовтня четверо учасників — пілот Росс Елдер, полковник Еллен Елліс, інженер Меттью Монтгомері та технічний директор Джеймс Спайсер — увійдуть до спеціального модуля Mars Dune Alpha в Космічному центрі Джонсона. Це друга річна місія програми CHAPEA.
Протягом експерименту вони зіткнуться з викликами, максимально наближеними до реальних:
-
обмежені ресурси;
-
технічні збої;
-
затримки зв’язку із Землею;
-
постійне перебування в замкненому просторі.
Модуль обладнаний не лише житловими приміщеннями, а й зоною, що імітує марсіанський ландшафт. Учасники проводитимуть «виходи на поверхню» для наукових досліджень та тестуватимуть нове обладнання, зокрема системи очищення води та медичну діагностику.
Дані, зібрані під час експерименту, є безцінними. Вони дозволять NASA розробити оптимальні протоколи та технології для успішної місії на Марс, враховуючи когнітивні та фізичні зміни, що можуть відбутися з екіпажем. Хоча точна дата польоту на Червону планету ще не визначена, експерти вважають, що це може статися вже у 2030-х роках. Ця місія — ще один крок до реалізації цієї амбітної мети.
Вчені, які вивчали внутрішню структуру Марса за допомогою даних місії NASA InSight, зробили надзвичайне відкриття. Вони знайшли в самому центрі планети тверду масу, яка діаметром становить близько 600 кілометрів.
Хасиди / © МВС України у TelegramЧитати публікацію повністю →
Читати публікацію повністю →
Читати публікацію повністю →
Читати публікацію повністю →

