/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F133%2Fde83816d883b61b7ba0e668dbe65d1c5.jpg)
«Трампадміністрація» схвалила надання Україні озброєнь за кошти союзників. Хоча… що там завтра вигадає «миротворець»?
Наразі схвалені два пакети вартістю 500 млн доларів.
Адміністрація Трампа схвалила перші пакети допомоги США у сфері озброєння для України, які оплачені союзниками за новим механізмом під назвою PURL.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела.
Зазначається, що ці пакети озброєнь незабаром можуть бути відправлені, повідомили два джерела, знайомі з ситуацією.
Заступник міністра оборони з питань політики Елбрідж Колбі схвалив дві поставки на суму 500 млн доларів за механізмом PURL.
Це перше використання цього механізму, розробленого США та союзниками, для постачання Україні зброї із запасів США за рахунок коштів країн НАТО.
Що таке PURL
- PURL – ініціатива під назвою “Пріоритетний перелік потреб України”.
- Пентагон разом із НАТО уже розробляють новий механізм продажу зброї європейським союзникам, які потім передаватимуть її нашій державі.
- Вартість кожного пакету становить близько 500 мільйонів доларів і призначена для задоволення найнагальніших оперативних потреб України з обладнанням та боєприпасами, що постачаються з американських запасів.
- У серпні до програми PURL приєдналися сім держав – Нідерланди, Норвегія, Швеція, Данія, Канада, Бельгія та Латвія. У програмі вже більше 2 млрд доларів.

