Міністр оборони Швеції: Європа має перейти до мислення готовності до війни
Міністр оборони Швеції: Європа має перейти до мислення готовності до війни

Міністр оборони Швеції: Європа має перейти до мислення готовності до війни

Міністр оборони Швеції Пол Йонсон закликає європейські країни посилити підготовку до збройного конфлікту з огляду на зростання потужності Росії. Таку заяву він зробив у Берліні перед зустріччю зі своїм німецьким колегою Борисом Пісторіусом. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на Tagesschau.

Пол Йонсон наголосив: «Ми повинні прийняти нове європейське мислення – від мирного мислення до готовності до війни».

Він зазначив, що Росія активно переозброюється, розвиваючи далекобійну зброю та системи радіоелектронної боротьби.

Міністр також висловив занепокоєння щодо фрагментації оборонних інвестицій у НАТО. За його словами, «ми бачимо, як все менше союзників несуть на собі тягар фінансової допомоги Україні», що є «недобре». Йонсон закликав до єдиного підходу у військових інвестиціях всередині Альянсу.

Очільник оборонного відомства наголосив, що жодна країна не має права порушувати повітряний простір Швеції. Відтак, країна «має право захищати свій повітряний простір, у разі потреби - із застосуванням сили».

Йонсон пояснив, що згідно з урядовою постановою шведські збройні сили мають інструкції щодо дій у разі порушень. 

Джерело матеріала
loader