/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F9e18688faa3f20bdbe63c74550087abf.jpg)
Україна збільшила імпорт свинини майже у 8 разів з початку року: які наразі обсяги
Які обсяги імпорту за 2025 рік
Україна протягом восьми місяців поточного року імпортувала 14,9 тисячі тонн свинини, що в 7,6 раза більше, ніж за аналогічний період минулого року, повідомляє 24 Канал із посиланням на AgroTimes. Лише за серпень обсяги закупівель сягнули 4,6 тисячі тонн.
У грошовому еквіваленті імпорт за січень – серпень зріс у 7,7 раза, як порівняти з таким самим періодом 2024 року, — до 37,9 мільйона доларів, свідчать дані Державної митної служби.
У січні – серпні цього року свининуввозили переважно з:
- Данії (61,8%),
- Польщі (16,5%),
- Нідерландів (8,3%).
Скільки м'яса Україна продала?
Експорт української свинини за результатами восьми місяців 2025 року утримався на торішньому рівні — 2 тисячі тонн. А виторг при цьому збільшився на 22,4%, як порівняти з січнем – серпнем 2024 року, — до 6 мільйонів доларів.
Зверніть увагу! З початку року найактивніше купували вітчизняну свинину ОАЕ (33,2%), Гонконг (18,7%) і Бахрейн (15,5%).
Свинарі ЄС зазнають серйозних збитків через китайські мита
Китай вводить мита на імпорт свинини з ЄС, що може завдати серйозної шкоди європейським виробникам, які активно працюють на китайському ринку.
Асоціація Copa-Cogeca закликає ЄС переглянути торгівельну політику, щоб захистити європейських виробників свинини від наслідків політичних торгівельних суперечок.

