На семіосне шасі Mercedes-Benz Arocs встановили автобетононасос
На нещодавній виставці будівельного обладнання Matexpo 2025 у Кортрейку (Бельгія) було презентовано флагманську модель автобетононасосу Bonneux – Xanjer 6RZ73, встановлену на семіосному (14х4) шасі Mercedes-Benz Arocs 4553K. У реалізації проекту брали участь одразу три компанії з різних країн: Bonneux (Франція), Daimler Truck (Німеччина) та ESTEPE (Нідерланди). Саме остання й займалася подовженням базового, чотиривісного шасі Arocs.
Габаритна довжина автобетононасосу сягає 17,6 м, тому для підвищення маневреності п’ять із семи осей зроблено керованими: перші три повертаються в один бік, а дві останні – у протилежний. Повна маса машини становить 67 т, хоча шасі розраховане на 70 т, з осьовим навантаженням до 10 т.
Шестисекційна стріла Bonneux Xanjer 6RZ73 забезпечує висоту підйому до 72,1 м, максимальний виліт 67,1 м та глибину опускання до 53,7 м. Продуктивність насоса становить 160 кубометрів бетону на годину. Інтелектуальна система стабілізації підтримає стійкість цієї велетенської конструкції, що нагадує сталеву павутину.
