/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F35%2F1260648ba8926f3dd5c51676788e241a.jpg)
На виборах президента французи готові підтримати ультраправих – навіть якщо це не Ле Пен
За вісімнадцять місяців до наступних президентських виборів французи готові віддати перевагу ультраправому кандидату – причому чинний лідер "Національного об’єднання" Жордан Барделла і його неформальна лідерка Марін Ле Пен мають практично однакову підтримку.
Про це свідчить дослідження Ifop-Fiducial для L'Opinion, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Le Figaro.
Ознака того, що симпатики націоналістів повністю прийняли можливість того, що Жордан Барделла замінить Марін Ле Пен, якій наразі заборонено балотуватися у президенти, доки вона не подасть апеляцію у 2026 році, – два лідери "Національного об'єднання" практично зрівнялися в кількості голосів.
У п'яти конфігураціях Барделла піднімається на один рівень зі своєю наставницею (33%) і обганяє її в інших чотирьох, набравши на один-два бали більше.
З боку центристів експрем'єр Едуар Філіпп докладає всіх зусиль, будучи єдиним, хто на даному етапі може гарантувати, що його табір буде представлений у другому турі.
З рейтингом від 16 до 19% голосів, колишній прем'єр-міністр стає фаворитом у боротьбі за спадкоємців Емманюеля Макрона у 2027 році.
Свого найкращого результату він досягне, якщо Олів'є Фор представлятиме Соціалістичну партію, а найнижчого – якщо останнього замінить Рафаель Глюксманн.
Чемпіон соціал-демократичної лівиці Рафаель Глюксманн підтверджує свою динаміку, набираючи від 14 до 16% голосів виборців, які мають намір голосувати.
Їй також заборонили балотуватися на виборні посади, включно з президентською, протягом п'яти років – рішення, яке ультраправа політикиня намагалась оскаржити в Європейському суді з прав людини.
Детально на цю тему – у статті Приємно, проте небезпечно: які наслідки матиме вирок для "подруги Путіна" Марін Ле Пен.

