Почався нобелівський тиждень: оголосили лауреатів у галузі медицини
Почався нобелівський тиждень: оголосили лауреатів у галузі медицини

Почався нобелівський тиждень: оголосили лауреатів у галузі медицини

Джерело

Нобелівську премію в галузі фізіології та медицини за цей рік отримали дослідники Мері Е. Брунков, Фред Рамсделл та Шимон Сакаґучі «за їхні відкриття, що стосуються периферичної імунної толерантності».

Лауреатів оголосили у Стокгольмі сьогодні, 6 жовтня.

Суть їхньої наукової роботи — як імунна система тримається під контролем. Вони виявили «захисників» системи — регуляторні Т-клітини.

«Мері Е. Брунков, Фред Рамсделл і Шимон Сакаґучі зробили революційні відкриття щодо периферичної імунної толерантності, яка запобігає тому, щоб імунна система шкодила організму», — зазначив Нобелівський комітет.

Їхні відкриття заклали основу для нової галузі досліджень і стимулювали розробку нових методів лікування, наприклад, раку та аутоімунних захворювань.

Нобелівську премію з медицини присуджували вже 115 разів. До минулого року включно її лауреатами стали 229 науковців.

У 2024-му премію отримали американські вчені Віктор Емброс і Гері Равкун за відкриття мікроРНК та дослідження їхньої ролі у посттранскрипційному регулюванні експресії генів.

Розмір премії становить 11 млн шведських крон (близько 900 тис. євро).

Затвра стануть відомі імена нобелівських лауреатів з фізики, 8 жовтня — з хімії, 9-го — з літератури.

10 жовтня назвуть лауреата Нобелівської премії миру, а 13-го — лауреата премії з економіки пам'яті Альфреда Нобеля, заснованої Банком Швеції у 1968 році.

Теги за темою
Євросоюз Медицина наука
Джерело матеріала
loader