У Ризі розпочався форум з питань безпеки та зовнішньої політики в Північно-Балтійському регіоні
У Ризі розпочався форум з питань безпеки та зовнішньої політики в Північно-Балтійському регіоні

У Ризі розпочався форум з питань безпеки та зовнішньої політики в Північно-Балтійському регіоні

У столиці Латвії сьогодні стартує щорічна Ризька конференція - найбільший форум з питань безпеки та зовнішньої політики в Північно-Балтійському регіоні.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на організаторів.

Цьогорічна тема конференції «Єдність, безпека та стійкість у фрагментованому світі», у центрі уваги - майбутнє НАТО та розподіл відповідальності між Європою та США, зміцнення колективної оборони перед лицем нових загроз, довгострокова безпека України та стримування Росії, а також зміцнення європейської оборони шляхом стратегічних інвестицій.

За інформацією організаторів, перед учасниками конференції виступлять президентка Європейського парламенту Роберта Мецола, міністерка закордонних справ Латвії Байба Браже, міністр оборони Латвії Андріс Спрудс, постійний представник США при НАТО Метью Дж. Вітейкер, комісар ЄС з питань оборони та космосу Андрюс Кубілюс, комісар ЄС з питань економіки та продуктивності Валдіс Домбровскіс, віцепрезидент Європейського інвестиційного банку Карл Негаммер та колишній голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер.

Учасники обговорять виклики, які постали перед кожною державою-членом НАТО внаслідок повномасштабної збройної агресії РФ в Україні, та проаналізують, чи нинішні санкції ЄС та США проти Росії стратегічно налаштовані на зниження її бойової спроможності. Будуть запропоновані нові вектори тиску у сферах енергетики, технологій та фінансів, які могли би вплинути на плани та розрахунки Москви.

Механізми підтримки України союзниками та її довгострокової безпеки обговорять представник України при ЄС Всеволод Ченцов та голова Європейської служби зовнішніх дій з питань Європи та Центральної Азії Матті Маасікас.

«Міцного миру можна досягти лише завдяки силі – і чітко даючи Росії зрозуміти, що вона не може перемогти. Росія продовжує своє жорстоке вторгнення та повітряні бомбардування України, водночас посилюючи зухвалі провокації проти держав-членів НАТО з метою залякування, розколу та підриву рішучості. Демократичні країни повинні залишатися єдиними та використовувати всі необхідні засоби для захисту спільних інтересів, не в останню чергу через інвестиції в безпеку та оборону», - зазначають організатори форуму.

Ризька конференція з 2006 року є однією з найважливіших платформ для обговорення питань безпеки та зовнішньої політики в Північній Європі. Цього року форум зібрав в офлайн- та онлайн-форматах понад 500 учасників з більш ніж 45 країн.

Захід триватиме 9-11 жовтня.

Фото: НАТО

Джерело матеріала
loader
loader