/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F130%2F44303033d696f6b3bcbd84c5c6396a96.jpg)
Нетаньяху підтвердив участь у виборах наступного року
Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху офіційно оголосив про намір балотуватися на чергових парламентських виборах, які мають відбутися в жовтні 2026 року. Він висловив упевненість у власній перемозі та готовність боротися за ще один мандат на посаді глави уряду.
Про це він заявив 18 жовтня в ефірі ізраїльського телеканалу Channel 14.
На пряме запитання журналіста щодо участі у виборах Нетаньяху відповів коротко: "Так".
А на уточнення, чи впевнений він у своїй перемозі, лідер партії "Лікуд" відповів не менш лаконічно:
"Так, я виграю".
Біньямін Нетаньяху вже є найтриваліше чинним прем’єр-міністром в історії Ізраїлю: загалом він очолює уряд понад 18 років, починаючи з 1996 року (з перервами). Востаннє він повернувся до влади після перемоги блоку правих партій на виборах 2022 року. Тоді "Лікуд" отримав 32 мандати, а разом із союзниками з ультраортодоксальних партій та блоку "Релігійний сіонізм" сформував урядову більшість.
Однак нинішній термін прем’єра супроводжується серйозними внутрішньополітичними кризами. Його спроба провести масштабну судову реформу викликала найбільші протести в історії країни.
Крім того, після нападу Хамас з сектора Гази у жовтні 2023 року уряд Нетаньяху зазнає критики з боку родин ізраїльських заручників, які звинувачують керівництво в недостатньо рішучих діях щодо їхнього звільнення.
