Ринок нерухомості України: як змінились ціни та попит
Ринок нерухомості України: як змінились ціни та попит

Ринок нерухомості України: як змінились ціни та попит

Ринок нерухомості України: як змінились ціни та попит

Покупці вже не спішать інвестувати в житло на початкових етапах будівництва.

В сегменті новобудов ринку нерухомости змінились основні тенденції: забудовники почали орієнтуватися на менші обласні центри, а покупці рідше інвестують в житло на початкових етапах будівництва. Крім того, найбільше зростають ціни на однокімнатні квартири в новобудовах на заході України: у Тернополі, Хмельницькому, Житомирі, Луцьку та Рівному. Про це пише 24 Канал з посиланням на аналітику порталу ЛУН.

Маленькі міста 

За даними ЛУН, у 2025 році найбільше здорожчання квадратного метра в новобудовах відбулося в Тернополі, Хмельницькому, Житомирі, Луцьку та Рівному. Діапазон зростання становить 7 – 10%. Водночас у середньому по країні вартість квадратного метра стабілізувалася.

"Можливість маленьких забудовників працювати у великих містах обмежена, тому вони почали обирати менші обласні центри. Там легше домовитися з місцевою владою, погодити документи й ввести в експлуатацію. Але мені незрозуміло, чим там люди збираються займатися", - говорить Олена Гайдамаха, рієлторка, президентка Асоціації фахівців з нерухомості України.

ЦІни 

Найбільше зростання середньої ціни за найдешевшу однокімнатну квартиру в новобудові фіксують:

  • у Вінниці +19% – до 1,9 мільйона гривень;
  • Тернополі +13% – до 1,3 мільйона гривень;
  • Харкові +13% – до 1,3 мільйона гривень;
  • Житомирі +12% – до 1,6 мільйона гривень;

За словами експертки Олени Гайдамахи, зростання ціни квадратного метра в новобудовах відбувається зокрема через підйом вартості енергоносіїв. Фактором здорожчання нового житла є зміни у сфері громадського транспорту, як-от розбудова мережі метро тощо.

Мінімальна вартість однокімнатної квартири на первинці коливається від 1 до 2,5 мільйона гривень в різних містах. Найдешевше однокімнатку можна купити в Сумах, Миколаєві та Запоріжжі – 1-1,1 мільйона гривень. Найдорожчі варіанти пропонують:

  • Львів – 2,5 мільйона гривень;
  • Київ – 2,4 мільйона гривень;
  • Чернівці – 2 мільйони гривень;
  • Рівне, Вінниця, Дніпро – 1,9 мільйона гривень;
  • Луцьк, Ужгород – 1,8 мільйона гривень.

Інвестори йдуть

Ключовою зміною на ринку є тенденція до зменшення готовності українців інвестувати в будівництво житла на етапі котловану.

"Гроші, які історично заходили в цей сегмент ринку, зараз йдуть в інші напрямки й, відповідно, там зростають ціни через це. Також триває перетікання капіталу із центру й сходу України до заходу, відповідно, додатковий драйв. І, звісно, перетікання попиту через внутрішньопереміщених осіб на оренду й купівлю нерухомості в західних регіонах", - зазначив Дмитро Карпіловський, інвестор, керуючий партнер УкрІнвестКлубу. 



 

Джерело матеріала
loader
loader