Долар по 50: чи вдасться уникнути стрімкого падіння гривні
Долар по 50: чи вдасться уникнути стрімкого падіння гривні

Долар по 50: чи вдасться уникнути стрімкого падіння гривні

Міжнародний валютний фонд прогнозує, що офіційний курс гривні до долара може сягнути 50 грн у 2029 році. Водночас уже наступного року очікується незначне підвищення – до 45,4 грн за долар.

Проте різкого знецінення гривні можна уникнути за умови стабільної підтримки міжнародних партнерів. Про це повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в ефірі "Новини.LIVE".

Валюта. Фото: скрін youtube

За словами політика, робити прогнози валютного курсу на кілька років уперед – справа невдячна, адже передбачити всі економічні чинники неможливо. Водночас навіть показник у 50 гривень за долар у 2029 році, на його думку, не є критичним і може свідчити лише про поступове зростання, а не про обвал гривні.

Гетманцев підкреслив, що наразі Україна має достатній рівень золотовалютних резервів, а платіжний баланс утримується завдяки фінансовій допомозі міжнародних партнерів. Якщо цей рівень підтримки вдасться зберегти у 2026-2027 роках, передумов для різких коливань курсу долара не виникне.

Курс долара. Фото: youtube

Фактично, ключовим фактором стабільності гривні є зовнішнє фінансування та можливість перекривати дефіцит державного бюджету. Голова комітету висловив упевненість, що Україна зможе домовитися з МВФ про продовження програм співпраці на найближчі роки, що допоможе уникнути значного подорожчання американської валюти.

Джерело матеріала
loader
loader