Паливна криза шириться за межі РФ, хоч там і кажуть про «контроль» - розвідка
Паливна криза шириться за межі РФ, хоч там і кажуть про «контроль» - розвідка

Паливна криза шириться за межі РФ, хоч там і кажуть про «контроль» - розвідка

Попри заяви Москви про контроль, паливна криза шириться за межі РФ.

Про це розповіла Служба зовнішньої розвідки України у Телеграмі, передає Укрінформ.

«Хоч офіційна Москва заявляє про «стабільність», події в регіонах демонструють протилежне - «ручний режим управління» паливним ринком росії та продовження війни проти України стає причиною нових економічних проблем не лише всередині країни, а й за її межами», - зазначається у повідомленні.

Як розповіли у СЗР, російський уряд заявляє про «повний контроль» над ситуацією на внутрішньому ринку нафтопродуктів.

Згідно з повідомленням розвідки, міністр енергетики РФ Сергій Цивільов заявив, що забезпечення потреб громадян і промисловості у пальному є «абсолютним пріоритетом», а стабільність на ринку підтримується «в ручному режимі».

Служба зовнішньої розвідки України констатувала, що стабільність «ручного режиму» вже призвела до того, що на тимчасово окупованих територіях України, зокрема в Криму, російські військові конфісковують бензин у цивільних – на блокпостах у місцевих жителів відливають кілька літрів пального.

«А в Луганській області паливна криза призвела до появи «чорного ринку» талонів на бензин: місцеві комунальні служби перепродують їх за завищеними цінами, тоді як заявки населення на житлово-комунальні послуги залишаються невиконаними», - заявили у СЗРУ.

Зазначається, що наслідки нестабільності російського ринку пального відчули й інші країни - зокрема в Таджикистані фіксується серйозний дефіцит бензину, дизельного пального та скрапленого газу.

Як повідомили в установі, через перебої з постачанням із Росії та зруйновані логістичні ланцюги ціни на пальне зросли до рекордних рівнів, а автозаправки обмежують продаж.

«Це вже впливає не лише на транспортну галузь, а й на економіку країни загалом. Тож уряд Таджикистану нині шукає альтернативні джерела постачання, аби зменшити залежність від російського ринку та уникнути подальших криз у паливному секторі», - заявили у СЗР.

Як повідомлялося, голова Ради резервістів Сухопутних військ Збройних сил України, військовий експерт Іван Тимочко заявив, що основна частина території РФ потерпає від нестачі чи проблем на різних рівнях у контексті забезпечення нафтопродуктами.

Фото ілюстративне

Фото Укрінформу можна купити тут

Теги за темою
Росія
Джерело матеріала
loader
loader