/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fef3c1a84744a4c9f1417b659ef690db7.jpg)
В Україні відкрили другий пункт екологічного контролю
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства.
Зазначається, що ПЕК – це модель переходу від застарілої системи екологічного контролю, що діяла за принципом «каральної» функції, до превентивної.
Вона передбачає фіксацію порушень і завданої довкіллю шкоди за допомогою сучасного обладнання, оперативне реагування на виклики у цілодобовому режимі, проведення патрулювань та рейдів, а також цифровізацію процесів контролю й обробки інформації.
«Відкриття другого ПЕК – це ще один крок до побудови сучасної системи захисту довкілля та зміни всієї системи екоконтролю в Україні. Маємо великі сподівання на цей проєкт, адже він запроваджує абсолютно новий підхід – не карати, а запобігати завданню шкоди», - зазначив заступник міністра економіки, довкілля та сільського господарства Ігор Зубович.
Нині ПЕК вже функціонують у шістьох областях країни, зокрема Черкаській, Полтавській, Житомирській, Рівненській, Одеській та Миколаївській.
Пілотний проєкт триватиме шість місяців, після чого буде оцінено його ефективність і підготовлено законопроєкт про нову систему екоконтролю в Україні.
У міністерстві нагадали, що пріоритет у ПЕКах надається працевлаштуванню ветеранів війни на посади інспекторів з охорони довкілля. Їхня участь забезпечує ефективність і довіру до нової системи екоконтролю.
Крім того, кожен житель громад, що входять до території ПЕК, може долучатись до захисту довкілля, зокрема повідомляючи про незаконні вирубки, забруднення земель та водних об'єктів, браконьєрство тощо. Це дозволяє швидко реагувати на порушення та запобігати подальшій шкоді природі.
Як повідомлялося, Програма розвитку ООН в Україні 27 жовтня 2025 року передала Державній екологічній інспекції 10 сучасних спеціалізованих автомобілів, призначених для експрес-аналізу, збору та транспортування зразків води й ґрунту.
Фото: Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства.

