/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F6943f3e22a160f74de21c237f8cf324b.jpg)
Дилема корупційних викриттів
Якщо скандальні викриття масштабної високопосадовою корупції в Україні (які для українців не є якоюсь суперсенсацією) призводять до заміни не тільки публічно зашкварених, але й усіх чиновників, потенційно дотичних до тіньової схеми, то це добре. Особливо, якщо замість тупих цинічних корупціонерів приходять люди професійні і відносно чисті, принаймні, які будуть деякий час боятися запускати масштабні корупційні схеми.
Це робить Україну сильнішою — як у воєнному протистоянні недоімперії, так і у міжнародній дипломатії.
А якщо принципового очищення влади від схоплених за руку високопосадових крадіїв не відбувається, хтось просто іде з посади, щоб через час, коли скандал вщухне, поновитися на іншій посаді, а корупційні схеми так залишаються, то публічний скандал безумовно шкодить Україні. Тому що деморалізує бійців на фронті і добиває і так небездоганний міжнародний імідж Україні.
Це однозначно послаблює Україну.
При цьому треба пам’ятати, що масштабні корупціонери свідомо чи несвідомо, але працюють на поразку України у війні. Бо нема України — не перед кім і нести відповідальність за корупцію. А від росії ще й винагороду можна отримати — за сприяння у розвалі України.
Тому слідкуємо саме за наслідками чергового скандалу.
Про персону: Олександр Кочетков
Олександр Кочетков – аналітик, політтехнолог, іміджмейкер. У минулому інженер-конструктор КБ "Південне" і заступник керівника пресслужби президента України. Веде власний ютюб-канал, коментує події в Україні та світі.

