Ціни на енергоносії тиснуть на гривню: чи злетить цього тижня курс валют
Ціни на енергоносії тиснуть на гривню: чи злетить цього тижня курс валют

Ціни на енергоносії тиснуть на гривню: чи злетить цього тижня курс валют

Яким був курс минулого тижня?

За минулий офіційний курс долара зріс на 9 копійок, або близько 0,22%. Фактично це була символічна зміна, розповіла 24 Каналу банкірка Ганна Золотько.

Середній курс з 17 по 21 листопада, за словами Золотько, був приблизно 42,09 гривні за долар, а волатильність залишалася помірною.

Офіційні курси НБУ за 5 днів були такими:

  • понеділок – 42,06 гривні за долар;
  • вівторок – 42,06 гривні за долар;
  • середа – 42,09 гривні за долар;
  • четвер – 42,09 гривні за долар;
  • п'ятниця – 42,15 гривні за долар.

При цьому котирування в касах банків протягом тижня показували поступове зростання курсу долара:

  • у понеділок середні купівля – продаж були 41,76 – 42,28 гривні за долар;
  • у вівторок і середу – 41,77 – 42,30 та 41,78 – 42,31 гривні за долар;
  • в четвер і п’ятницю піднялися до 41,85 – 42,38 та 41,93 – 42,48 гривні за долар.
Ціни на енергоносії тиснуть на гривню: чи злетить цього тижня курс валют - Фото 1

Ганна Золотько

Член правління, директор Департаменту казначейських операцій Unex Bank

На міжбанку тиждень пройшов відносно спокійно з помірним послабленням гривні: понеділок відкрився трохи вище 42 гривні за долар і далі ринок показував короткострокові коливання.

У підсумку, як зазначає банкірка, тижневий приріст на міжбанку склав близько 16 копійок (приблизно +0,38% від початку періоду).

Важливо! Обсяг чистих інтервенцій за минулий тиждень зменшився приблизно на 8% – до 647,8 мільйона доларів проти 700,9 мільйона доларів тижнем раніше.

Яким буде курс цього тижня?

Та вже на початку останнього тижня листопада долар додав близько 20 копійок на міжбанку в першій половині дня. Також курс підвищився у касах банків й став помітно вищим, ніж минулого тижня. Золотько зауважує, що це задає тон короткостроковій динаміці.

Однак курс наразі утримують резерви та інтервенції регулятора. Вони пом’якшують тимчасові сплески попиту.

Водночас зовнішні чинники – зокрема ціни на енергоносії та геополітична ситуація – створюють додатковий тиск на гривню в короткому періоді,
– наголосила банкірка.

Вона додала, що важливу роль відіграють і фіскальні події, такі як випуски державних паперів і великі бюджетні платежі – вони можуть підсилити попит на валюту в окремі дні.

Якщо ж з'являться несподівані новини про резерви, великі урядові витрати або зміну графіків допомоги, валютний ринок швидко відреагує.

Зауважте! За вихідні у банках відбувся помітний ріст ціни валют. Особливо подорожчав курс обміну валюти. За даними сайту "Мінфін", вранці 24 листопада купівля долара в банках коштувала в середньому по 42 гривні (+18 копійок проти 21 листопада) та продаж по 42,49 гривні (+20 копійок).

Яка буде ситуація на валютному ринку у грудні?

  • Як розповів 24 каналу у коментарі банкір Тарас Лєсовий, гривня наприкінці 2025 року може поступово зміцнити свої позиції як інструмент для заощаджень, особливо якщо громадяни активніше скористаються вигідними депозитними пропозиціями банків.

  • Валютний ринок у грудні традиційно буде рухливим, адже наближається сезон свят, який збільшує потребу в національній валюті. Це може стимулювати людей обмінювати долари, куплені торік, на гривню.

  • Кінець року нерідко приносить додатковий приплив коштів у вигляді бюджетних виплат. Це стосується премій, бонусів і дивідендів, які створюють хвилю вільної гривні. Частина цих грошей знову вийде на валютний ринок, впливаючи на попит і пропозицію.

  • На цьому фоні можлива і м’яка, керована девальвація курсу. Прогнози допускають рух долара до діапазону 43 – 43,5 гривні, а євро – до 49,5 – 51 гривні.

Теги за темою
курс валют Банк
Джерело матеріала
loader