На Сонці сталась найбільша радіаційна буря за понад два десятиліття
На Сонці сталась найбільша радіаційна буря за понад два десятиліття

На Сонці сталась найбільша радіаційна буря за понад два десятиліття

На Сонці сталась найбільша сонячна радіаційна буря за останні двадцять років, яка призвела до появи полярного сяйва у небі над деякими частинами світу, зокрема над Україною.

Як передає Укрінформ, про це повідомила DW.

Через інтенсивну геомагнітну бурю полярне сяйво у понеділок ввечері можна було спостерігати по всій Канаді та північній частину Сполучених Штатів, а також у деяких регіонах Європи, включно із Німеччиною, Швейцарією та Україною.

Сонячна буря є наслідком масового викиду заряджених частинок, які залишили Сонце у неділю і, за прогнозами, повинні досягти Землі у понеділок і у вівторок, заявили у Національному управлінні океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA).

Геомагнітна буря - серйозне порушення магнітного поля Землі, спричинене сонячною бурею. Сонячні радіаційні бурі можуть становити загрозу для об’єктів у космосі та роботи супутників. Це явище також може спричинити проблеми із напругою.

У NOAA зауважили, що буря у понеділок вночі була «дуже рідкісною». Геобуря досягла рівня G4 о 19:38 за Гринвічем (21:38 за Києвом) у понеділок, що відповідає другій за силою категорії, додали там.

Астрономічна платформа Spaceweather повідомила, що хмара викиду подолала відстань від Сонця до Землі майже за 25 годин. Зазвичай подібна хмара рухається 3-4 дні.

Координатор служби у NOAA Шон Дал сказав, що востаннє сонячна радіаційна буря такої сили вразила Землю у 2003 році.

Як повідомляв Укрінформ, вночі 12 січня у небі над Сумщиноювночі зафіксували полярне сяйво, а вдень - подвійне гало.

Фото: Maxime Schmid/Keystone/picture alliance

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader
loader