/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F6b4393f6c2fd7935c2edc8ff55c77801.jpg)
Роспропаганда поширила понад 350 фейків про обмін тілами загиблих для перебільшення втрат ЗСУ - SPRAVDI
Як повідомляє Укрінформ із посиланням на результати моніторингу SPRAVDI, 29 січня майже на 140 інтернет-ресурсах, що системно поширюють дезінформацію, було зафіксовано близько 9,5 тисячі матеріалів зі згадкою про Україну. Це у 1,4 раза більше, ніж у 1,1 тисячі легітимних іноземних медіа, де вийшло 6,9 тисячі публікацій. Таким чином, близько 58% матеріалів про Україну іноземними мовами були розміщені на ресурсах, задіяних у російських операціях інформаційного втручання (FIMI).
Моніторинг зафіксував скоординоване поширення матеріалів, спрямованих на дискредитацію дипломатичних зусиль України та звинувачення її у нібито зриві переговорного процесу. Водночас просувалася максималістська позиція РФ, формувався наратив про «втому Європи» від України та небажання надавати військову й економічну допомогу. Також посилювався образ України як «неспроможної держави» через інформаційний супровід енергетичної кризи.
Ключовим приводом стало маніпулятивне висвітлення обміну тілами загиблих, де пропаганда використала пропорцію «1000 тіл в обмін на 38» для просування меседжів про нібито кратно вищі втрати ЗСУ.
Крім того, активно використовувалася заява Фрідріха Мерца щодо нібито неможливості вступу України до ЄС 1 січня 2027 року для формування образу «слабкої Європи» та розколу між Україною і ЄС.
За даними SPRAVDI, для поширення контенту використовувалися мережі Pravda, Sputnik, RT та інші інструменти російських FIMI. Також зафіксовано інфільтрацію російських меседжів у легітимні медіа Європи, Азії та Америки через цитування критичних заяв та підтримку з боку лояльних до уряду Віктора Орбана угорських медіа.
Як повідомляв Укрінформ, раніше російська пропаганда поширювала фейки про відмову України платити компенсацію загиблим військовим.
Фото: Коордштаб

