/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F97b9c32b1a3d48a7829577fc1d576218.jpg)
Несподіваний поворот: долар різко здешевшав, а євро та злотий додали в ціні 5 лютого
Національний банк України (НБУ), центральний банк країни, встановив офіційний курс валют на четвер, 5 лютого, що відобразило цікаві тенденції на валютному ринку. Лише днем раніше, 4 лютого, ситуація була протилежною: долар подорожчав на 23 копійки до 43,19 гривні, а євро додав 12 копійок, досягнувши 50,95 гривні.
Однак 5 лютого сталася значна зміна: американська валюта почала знижуватися. За офіційними даними на сайті регулятора, курс долара США було встановлено на рівні 43,17 гривні за долар, що на 2 копійки менше, ніж попереднього дня, коли він становив 43,19 гривні. Це зниження сталося після його нещодавнього подорожчання, викликавши бурхливі обговорення серед учасників ринку.
Водночас європейські валюти показали протилежний рух. Курс євро зріс майже на 9 копійок, сягнувши 51,04 гривні за євро проти 50,95 гривні днем раніше. Польський злотий теж не залишився осторонь, додавши у ціні приблизно 1 копійку, і його курс був встановлений на рівні 12,08 гривні за злотий, порівняно з 12,07 гривні 4 лютого.
Ці зміни відображають складну взаємодію внутрішніх та глобальних економічних факторів. Зокрема, на міжбанківському валютному ринку України станом на 16:00 котирування гривні до долара становили 43,12/43,15 гривні за долар, а до євро — 50,95/50,97 гривні за євро, що свідчить про динамічну торгівлю.
Наразі важко однозначно прогнозувати майбутню динаміку курсу валют, адже гривня зберігає відносну стабільність щодо долара, проте слабшає відносно євро через глобальні чинники. Експерти вказують, що в лютому ключовий вплив на курс валют матимуть дії НБУ та ситуація на світових фінансових ринках, зокрема можливі торговельні суперечки між США та ЄС, які можуть впливати на динаміку євро.
Національний банк України відіграє ключову роль у формуванні валютної політики. Згідно з Вікіпедією, НБУ є емісійним центром, який проводить єдину державну політику в галузі грошового обігу та кредиту, а також регулює діяльність комерційних банків.
Ганна Золотько, член правління та директор департаменту казначейських операцій Unex Bank, зазначила, що долар на світових ринках перебуває під тиском, що впливає на валютний курс в Україні. Вона вважає, що завдяки достатнім валютним резервам України та слабкості долара на глобальних ринках гривня найближчим часом може дещо укріпитися або залишатися у вузькому курсовому діапазоні, якщо не виникне серйозних потрясінь, таких як проблеми з енергопостачанням.
Ганна Золотько, директор департаменту казначейських операцій Unex Bank, підкреслила: "Завдяки достатнім валютним резервам України та слабкості долара на глобальних ринках найближчим часом гривня може дещо укріпитися або залишатися стабільною, якщо не виникне серйозних потрясінь, зокрема проблем з енергопостачанням."
Андрій Дубас, президент Асоціації українських банків, зауважив: "У лютому ключовий вплив на курс валют матимуть дії Національного банку України та ситуація на світових фінансових ринках."
Подальша доля гривні залишається предметом пильної уваги економістів та громадян. Стабілізація національної валюти в умовах світових змін вимагає злагоджених дій регулятора та адаптації до нових викликів на міжнародній арені.

