/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F74d0a7643f46b72aa7202689f062ecdb.jpg)
Руслан Бортник пояснив, чому нинішній формат переговорів не дасть Україні миру
Про це він розповів у своєму блозі.
За словами експерта, спрощено цілі сторін сьогодні можна описати так: США – припинення війни та збереження більшої частини України в західній зоні впливу, ЄС – скорочення витрат війни, гарантії безпеки та покарання росії, Україна – гарантії безпеки, збереження при владі правлячих еліт та відсутність формальних поступок росії, росія – гарантії безпеки, нова Ялта та включення важливої частини України до зони свого впливу, КНР – припинення війни та ослаблення всіх учасників конфлікту.
«Водночас, як ви бачите, я слово «території» не застосовую, тому що територіальний контроль – це штучне вторинне питання, яке використовується як формальний прийом для блокування переговорів», – наголошує Руслан Бортник.
Як він пояснює, цей конфлікт має значну геополітичну складову, а тому Україна та росія можуть домовитися лише про короткочасне перемир’я, повне врегулювання ж можливе лише у форматі переговорів між США, росією, ЄС, Китаєм та Україною і лише за реформування міжнародно-правової системи.
«Але повне припинення війни та мирний договір, звісно, виглядає сприятливішим, більш бажаним, оскільки це гарантує більш тривалий формат миру для України, а більш тривалий формат миру гарантує повернення частини людей та інвестиції на відновлення. Будь-яке перемир'я, будь-який перепочинок не призведе до того, що українці почнуть масово повертатися, а також не призведе до якогось серйозного відновлення України», – пояснює Руслан Бортник.

