Держсекретар США Марко Рубіо та Зеленський: Очікувана зустріч у Мюнхені
Держсекретар США Марко Рубіо та Зеленський: Очікувана зустріч у Мюнхені

Держсекретар США Марко Рубіо та Зеленський: Очікувана зустріч у Мюнхені

Мюнхенська конференція з безпеки, запланована на 13-15 лютого, є традиційним майданчиком для міжнародного діалогу. Цьогоріч вона збере представників 115 країн, включаючи близько 60 голів держав та урядів.

Володимир Зеленський особисто очолить українську делегацію. Президент України вже заявив про можливу участь, якщо дозволить безпекова ситуація. Важливим пунктом у його розкладі буде зустріч із канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцом та іншими міжнародними лідерами.

Серед делегатів від США, Марко Рубіо, очільник найбільшої в історії американської делегації на цій конференції, висловив намір зустрітися із Зеленським. Ця заява підкреслює важливість обговорення ситуації в Україні.

Рубіо наголосив на «жахливій» ситуації в Україні через тривалі обстріли та закликав до якнайшвидшого завершення війни. Його слова: «Це війна. Тому ми хочемо, щоб війна закінчилася. Люди страждають. Зараз найхолодніша пора року. Це страждання неможливо уявити. У цьому проблема воєн. Тому війни – це погано, і тому ми вже понад рік так наполегливо працюємо, щоб покласти цьому край».

Цьогорічна конференція вирізняється відкриттям спеціального Українського дому — вперше в історії заходу, що символізує посилену підтримку та увагу до України з боку міжнародної спільноти.

Крім того, очікується присутність президентів Франції, Чехії, Молдови, Литви, Латвії, Колумбії, а також прем'єр-міністрів Канади, Польщі, Данії, Швеції, Норвегії та Естонії що робить конференцію ключовою подією для обговорення глобальної безпеки.

Мюнхенська конференція з безпеки є щорічним заходом, що збирає світових лідерів для обговорення найважливіших питань міжнародної безпеки. Вона слугує не лише для формальних зустрічей, але й для неформальних контактів, які можуть мати значний вплив на дипломатичні процеси.

Заяви Марко Рубіо та його очікувана зустріч із Президентом України в Мюнхені є продовженням послідовної підтримки Києва з боку Сполучених Штатів. Важливо зазначити, що інформацію про плани Марко Рубіо "Главком" опублікував з посиланням на CNN, що підкреслює міжнародний інтерес до цієї події.

«Я думаю, що він буде там, і є шанс його побачити. Вважаю, що це в моєму графіку, хоча не можу бути на 100% впевнений, але я переконаний, що ми зустрінемося», – заявив Державний секретар США Марко Рубіо, коментуючи ймовірну зустріч із Президентом України.

«Це війна. Ось чому ми хочемо, щоб війна закінчилася. Люди страждають. Це найхолодніша пора року. Страждання неймовірні. Ось у чому проблема війн. Ось чому війни погані, і саме тому ми так наполегливо працювали понад рік, щоб спробувати покласти край цій війні», – додав Марко Рубіо, розмірковуючи про російські удари по Україні.

Напередодні цієї ключової події, світова спільнота сподівається на ефективні діалоги та конкретні рішення, які допоможуть наблизити завершення конфлікту та забезпечити довгострокову стабільність. Результати Мюнхенської конференції, та зокрема зустріч Рубіо й Зеленського, можуть визначити подальший хід подій на міжнародній арені та мати вирішальне значення для України.

Джерело матеріала
loader
loader