Клуб українця переписав історію Ліги чемпіонів та побив давній рекорд Баєра
Клуб українця переписав історію Ліги чемпіонів та побив давній рекорд Баєра

Клуб українця переписав історію Ліги чемпіонів та побив давній рекорд Баєра

Команда з Агдаму проводить матчі не вдома, а в Баку. Тим не менш, Карабах стабільно грає в єврокубках, а цього року здіснв прорив у Лізі чемпіонів, повідомляє 24 Канал.

Який антирекорд встановив Карабах?

Підопічні Гурбана Гурбанова вперше пройшли у плей-оф, де їм у суперники випав Ньюкасл. Нав'язати "сорокам" боротьбу не вдалось, адже англійці забили Карабаху дев'ять м'ячів сумарно.

У матчі-відповіді Ньюкасл виграв з рахунком 3:2, але путівка далі не була під питанням через перемогу 6:1 в Азербайджані перед цим. Зрештою такий рахунок другого матчу дозволив Карабаху встановити антирекорд.

Огляд матчу Ньюкасл – Карабах: дивитися відео

Загалом у основному етапі Ліги чемпіонів клуб з Агдаму пропустив 30 голів. За цим показником Карабах очолив антирейтинг в історії турніру, який становив 28 голів.

Рейтинг клубів за пропущеними голами в одному сезоні ЛЧ:

СЕЗОН

КЛУБ

КРАЇНА

КІЛЬКІСТЬ ГОЛІВ

2025 – 2026

Карабах

Азербайджан

30

2001 – 2002

Баєр

Німеччина

28

2024 – 2025

Зальцбург

Австрія

27

2024 – 2025

Слован

Словаччина

27

2000 – 2001

Андерлехт

Бельгія

26

2002 – 2003

Баєр

Німеччина

26

2024 – 2025

Феєнорд

Нідерланди

26

Таке "досягнення" мав леверкузенський Баєр у сезоні 2001 – 2002. Цікаво, що у тій кампанії німецький клуб дістався фіналу турніру, де поступився Реалу (1:2).

При цьому азербайджанці стартували ще з кваліфікації, пропустивши там 4 голи у шести іграх. Проте подібний рейтинг враховує лише голи, пропущені в основній стадії ЛЧ.

Що відомо про сенсаційний Карабах?

  • Тим не менш, виступ Карабаха в поточному євросезоні все одно варто назвати успішним. Команда Гурбанова посіла 22 місце в основному етапі Ліги чемпіонів.
  • Клуб з Агдаму здобув 10 очок завдяки перемогам над Бенфікою, Айнтрахтом та Копенгагеном. Крім того, азербайджанці зіграли внічию із Челсі.
  • Нині у складі Карабаха виступає український вінгер Олексій Кащук, який раніше грав за Шахтар. Правда, наш земляк не є гравцем основи, але у поточному сезоні вже забив три голи у 28-ми матчах.
  • В чемпіонаті Азербайджану Карабах є беззаперечним грандом, вигравши 11 з 12-ти останніх турнірів. Правда, нині клуб йде другим, відстаючи від Сабаха на 7 балів при матчі в запасі.
Теги за темою
Ліга чемпіонів
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader