Небо над Україною: 60 дронів знищили об'єкти Нафтогазу за 48 годин
Удар за ударом, хвиля за хвилею, дрони летіли в напрямку критично важливих об'єктів Групи «Нафтогаз» на Харківщині та Чернігівщині. Ці регіони є ключовими для енергозабезпечення України, особливо в осінньо-зимовий період. Ворог не припиняв спроб завдати максимальних руйнувань, зосереджуючись на газосховищах та виробничих цехах.
Голова правління НАК «Нафтогаз України» Сергій Корецький одразу підтвердив факт руйнувань. Його слова були сповнені рішучості: фахівці компанії, спільно з підрозділами ДСНС, готові розпочати оцінку наслідків та ліквідацію щойно дозволить безпекова ситуація. Аварійні бригади перебувають у повній готовності до відновлювальних робіт.
Лише з початку 2026 року російські війська здійснили 26 атак на об’єкти Групи Нафтогаз. Загалом, з лютого 2022 року, зафіксовано 401 атаку на інфраструктуру компанії. Жовтень 2025 року став рекордним за кількістю атак, коли було зафіксовано 229 ударів, що є більшим показником, ніж за всі три попередні роки. Загалом по об’єктах Групи Нафтогаз застосовано понад 1700 засобів ураження, з яких 1399 припали на 2025 рік.
Попри всі цілеспрямовані удари, компанія прагне підтримувати стабільність постачання газу, наскільки це можливо в умовах постійних обстрілів. Працівники "Нафтогазу" продовжують виконувати свою роботу, захищаючи енергетичну безпеку країни. На жаль, з 24 лютого 2022 року 312 працівників Групи Нафтогаз загинули внаслідок російської агресії.
Ці атаки є частиною системного ворожого енергетичного терору, який триває з початку повномасштабного вторгнення. Окрім об'єктів газової інфраструктури, Росія методично знищує й інші енергетичні потужності України, зокрема теплові електростанції. З початку повномасштабного вторгнення агресори атакували ТЕС ДТЕК понад 220 разів, не залишивши жодної станції без пошкоджень.
Протягом 2022-2026 років компанія, що належить бізнесмену Рінату Ахметову, спрямувала майже 19 млрд грн на ремонт та забезпечення роботи ТЕС, а також 12 млрд грн на ремонт і модернізацію електромереж. Ці інвестиції підкреслюють масштаби зусиль, спрямованих на підтримку енергетичної системи України в умовах постійних атак.
«Щойно безпекова ситуація дозволить, фахівці компанії спільно з підрозділами ДСНС проведуть оцінку наслідків і розпочнуть їх ліквідацію», – наголосив голова правління НАК «Нафтогаз України» Сергій Корецький.
«Упродовж двох днів безупинно тривають удари по об’єктах зберігання газу та виробничих потужностях на Харківщині та Чернігівщині. Сумарно ворог застосував близько 60 ударних дронів», – йдеться в повідомленні Групи Нафтогаз.
Попри завдані руйнування та постійну загрозу, Україна продовжує боротьбу за свою енергетичну незалежність. Відновлювальні роботи розпочнуться щойно це буде безпечно, підкреслюючи непохитну волю народу до перемоги та відбудови країни. Продовжуємо отримувати більше оперативних новин у Telegram Апострофа.

