Меланія Трамп у Радбезі ООН: освіта для миру, на тлі війни в Україні
Меланія Трамп у Радбезі ООН: освіта для миру, на тлі війни в Україні

Меланія Трамп у Радбезі ООН: освіта для миру, на тлі війни в Україні

На цьому особливому засіданні Ради Безпеки ООН, Меланія Трамп закликала світову спільноту забезпечити всім доступ до освіти та технологій, наголосивши, що знання та розуміння є фундаментом стабільного миру у суспільстві. Вона також підкреслила роль штучного інтелекту, який, на її думку, може сприяти «демократизації знань» та подоланню технологічного розриву.

Проте фокус дискусії швидко змістився на Україну, де представники низки країн детально описали руйнівні наслідки російського вторгнення. Жером Боннафон, постпред Франції, висловив підтримку ініціативам щодо повернення українських дітей, насильно вивезених або депортованих до Росії. Він розповів про масові російські атаки дронами, що переривають навчання у школах та змушують дітей проводити ночі у холодних та сирих укриттях.

Крістіна Маркус Лассен з Данії зауважила, що діти в Україні страждають від викрадень та постійних атак на школи. Вона наголосила на необхідності безпечного доступу до навчання та використанні цифрових технологій для тих, хто не може відвідувати школи через бойові дії. Постійна представниця Латвії Саніта Павлюта-Десландес додала, що українські діти проводять роки у підвалах, а заняття проходять у підземних, темних та холодних приміщеннях.

Заступниця генсека ООН Розмарі Дікарло подякувала Меланії Трамп за її особисту участь у возз'єднанні українських дітей з їхніми сім'ями. Водночас, в.о. постійного представника Великої Британії при ООН Джеймс Каріукі зазначив, що 4,6 мільйона дітей в Україні стикаються з перешкодами у навчанні через незаконне та непровоковане повномасштабне вторгнення Росії.

На цьому ж засіданні російський постпред Василь Небензя спробував перевести увагу, скаржачись на складнощі навчання дітей у Білгородській області РФ та заперечуючи викрадення 20 тисяч українських дітей з окупованих територій. Однак його заяви пролунали на тлі міжнародного занепокоєння про долю українських дітей.

Отже, історичне головування Меланії Трамп у Раді Безпеки ООН стало платформою для потужних заяв про важливість освіти та технологій у конфліктних зонах, особливо зосередивши увагу на трагічних наслідках війни для українських дітей та освітньої інфраструктури.

Засідання Ради Безпеки, на якому головувала Меланія Трамп, відбулося на тлі напружених дискусій щодо подій на Близькому Сході. Представник Ірану при ООН звинуватив США та Ізраїль у загибелі школярів та розкритикував проведення дискусії про захист дітей під час війни.

Дипломатична ініціатива першої леді України Олени Зеленської, підтримана латвійськими фондами та приватними компаніями, забезпечила ноутбуками школярів у Чернігові. Це свідчить про важливість цифрових технологій для продовження навчання, коли традиційні системи зруйновані внаслідок конфлікту, як зазначила постійна представниця Латвії Саніта Павлюта-Десландес.

«В Україні масові та повторювані російські атаки дронами вбивають, калічать та суттєво впливають на повсякденне життя дітей: у школах щодня перериваються заняття через повітряні тривоги, а вдома діти частину ночей і вечорів проводять у холодних та сирих укриттях через російські атаки», – наголосив постпред Франції Жером Боннафон.

Постпред Данії Крістіна Маркус Лассен зазначила, що «в Україні діти страждають від викрадень та нескінченних атак на школи та інфраструктуру під час чотирирічного незаконного та непровокованого повномасштабного вторгнення Росії».

Це засідання Ради Безпеки ООН стало ще одним потужним нагадуванням про те, що конфлікти несуть за собою руйнівні наслідки, які в першу чергу торкаються дітей. Продовження зусиль з забезпечення доступу до освіти та захисту прав дитини у зонах конфлікту залишається пріоритетним завданням для світової спільноти, адже від цього залежить майбутнє наступних поколінь.

Джерело матеріала
loader
loader