/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2F0c0d1a2fe0df1635496f9ed550150f78.jpg)
Сибіга на зустрічі міністрів ЄС закликав швидко розблокувати важливі для України рішення
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга на засіданні Ради ЄС у закордонних справах закликав партнерів якнайшвидше забезпечити розблокування кількох критичних для України рішень, які досі блокував угорський прем’єр Віктор Орбан.
Про це повідомили у пресслужбі МЗС, пише "Європейська правда".
Сибіга 21 квітня долучився онлайн до зустрічі міністрів із закордонних справ країн ЄС.
Він закликав до найшвидшого розблокування трьох критично важливих для України рішень ЄС – про позику на 90 млрд євро, 20-й пакет санкцій ЄС проти РФ і відкриття переговорних кластерів.
Рішення про 90 млрд євро Сибіга назвав найпершим пріоритетом, наголошуючи, що кожен день затримки є проблемою.
"Наразі немає жодних перепон, і навіть штучні перешкоди зняті.
ЄС має необхідні інструменти для зняття блокади вже цього тижня.
Розраховуємо на їх задіяння у найближчі дні", – зазначив глава МЗС України.
Він акцентував, що затримки цих рішень надсилають неправильні сигнали очільнику Кремля, і "чим більше часу займає ухвалення цих кроків, тим більше надії він має на знищення ЄС і завдання шкоди його державам-членам".
Андрій Сибіга підтвердив готовність України та Молдови до відкриття переговорних кластерів і закликав скористатися вікном можливостей для офіційного запуску процесу.
"Ми вдячні за зусилля та досягнення на шляху євроінтеграції протягом головування в ЄС Польщі та Данії.
Розраховуємо, що головування Кіпру та Ірландії принесуть нові історичні кроки та досягнення на шляху розширення Євросоюзу", – зазначив Андрій Сибіга.
Міністр також розповів про ситуацію на фронті та успіхи України, зокрема в кампанії далекобійних ударів по РФ.
Він закликав збільшувати інвестиції в український ОПК та посилювати українську ППО для захисту від російських ударів.
Головна дипломатка ЄС Кая Каллас очікує "позитивних рішень" щодо позики Євросоюзу на 90 млрд для України у середу 22 квітня.
Єврокомісарка з розширення Марта Кос заявила, що Україна і Молдова готові до формального відкриття усіх шести переговорних кластерів, і вона зі свого боку "сподівається, що Рада ЄС буде діяти швидко".

