Меркель висловилась на тему переговорів Європи з Росією
Меркель висловилась на тему переговорів Європи з Росією

Меркель висловилась на тему переговорів Європи з Росією

Меркель висловилась на тему переговорів Європи з Росією

Вона розкритикувала ЄС через відсутність контакту з РФ.

Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель розкритикувала Європейський Союз, який, за її словами, не використав свій дипломатичний вплив для припинення війни в Україні. Вона наголосила, що контактів американського президента Дональда Трампа з Кремлем недостатньо, пише Politico.

"Я вважаю, що військова підтримка, яку ми надали досі, є абсолютно правильною. Я також вважаю правильним, що ми робимо набагато більше для створення стримуючого ефекту, окрім нашої підтримки України. Я шкодую, що, на мою думку, Європа недостатньо використовує свій дипломатичний потенціал", — заявила вона в інтервʼю громадському мовнику WDR.

Меркель додала, що пропонувала встановити дипломатичний формат між ЄС та Росією під час засідання Європейської ради в жовтні 2021 року, наприкінці свого терміну перебування на посаді. Але вона наголосила, що пропозиція була невдалою через різні думки всередині ЄС щодо того, як найкраще мати справу з Москвою.

"Ви повинні продовжувати працювати над цими [розбіжностями], доки не досягнете спільної позиції. Дипломатія завжди була зворотним боком медалі, також під час Холодної війни", — наголосила Меркель

Ім'я Меркель згадувалося як один з можливих кандидатів на посаду мирного посланця ЄС для допомоги у вирішенні конфлікту. Проте вона заявила, що її офіс не отримував жодного офіційного запиту з цього приводу. Ексканцлерка також наголосила, що таку роль мають відігравати лише ті політики, які мають владу.

"Вам потрібна ця влада. І я особисто ніколи б не подумала просити посередника поїхати до Мінська замість мене та поговорити з Путіним… Ви повинні взяти це у свої руки", — каже вона.

Раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що Європамає бути представлена у перемовинах з РФ. За його словами, варто визначити, хто представлятиме саме Європу.

Джерело матеріала
loader
loader