Приготування США: нові удари по Ірану, Трамп повертається до Білого дому
Приготування США: нові удари по Ірану, Трамп повертається до Білого дому

Приготування США: нові удари по Ірану, Трамп повертається до Білого дому

На тлі цієї ситуації президент Дональд Трамп відмовився від запланованих вихідних на своєму гольф-курорті та терміново повернувся до Білого дому, пославшись на "обставини, пов'язані з державними справами". Його слова про те, що Іран "дуже хоче укласти угоду", але "побачимо, що буде", лише посилювали невизначеність щодо подальших кроків.

Ще в середу Сполучені Штати направили Ірану нову пропозицію щодо врегулювання тримісячної війни. Однак, за даними CBS News, документ супроводжувала чітка умова: відмова від угоди означатиме відновлення ударів. Відповідь мала надійти через Пакистан, який виступав посередником у цьому складному дипломатичному танці.

Тим часом, у Пентагоні та розвідувальних структурах уже почали оновлювати списки мобілізаційної готовності на американських базах за кордоном, враховуючи ротацію підрозділів у Близькосхідному регіоні. Це створювало відчуття неминучої ескалації, хоча остаточне рішення щодо нових ударів станом на вечір п'ятниці так і не було ухвалено.

Axios, зокрема, повідомляв, що Трамп відкинув деякі пропозиції Ірану ще під час повернення з Китаю, що свідчило про давні розбіжності. Водночас Корпус вартових ісламської революції попереджав у середу, що нові удари можуть розширити конфлікт далеко за межі Близького Сходу, додаючи ще більше напруги до і без того крихкої ситуації.

Держсекретар Марко Рубіо, перед вильотом до Індії, провів консультації із союзниками по НАТО щодо можливості силового відкриття Ормузької протоки як "плану Б", якщо Тегеран відмовиться зробити це самостійно. Цей крок лише підкреслював серйозність намірів і можливі наслідки для світової економіки, якщо дипломатичні зусилля виявляться марними.

Ситуація в регіоні залишалася вкрай напруженою протягом трьох місяців, і дії адміністрації США свідчили про рішучість застосувати військову силу у випадку відмови Ірану від запропонованої угоди. Президент Трамп постійно підкреслював, що "завжди тримає всі варіанти відкритими", а Пентагон зобов'язаний бути готовим виконати будь-який наказ головнокомандувача.

Американські та ізраїльські посадовці вже активно готували кілька сценаріїв відновлення бойових операцій, що свідчило про глибоке планування можливих військових дій. Цей конфлікт, який дедалі поглиблювався, мав потенціал значно вплинути на стабільність Близького Сходу та за його межами.

Президент Дональд Трамп заявив: "Іран дуже хоче укласти угоду. Побачимо, що буде."

Речниця Білого дому Анна Келлі наголосила: "Трамп завжди тримає всі варіанти відкритими, а Пентагон зобов'язаний бути готовим виконати будь-який наказ головнокомандувача."

Подальший розвиток подій у відносинах між США та Іраном залишався критично важливим для глобальної безпеки. Чи зможе дипломатія переважити військову напругу, чи ж регіон скотиться у новий виток конфлікту, стане зрозуміло лише з часом.

Теги за темою
США Іран
Джерело матеріала
loader
loader