/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F35%2F62e24981b9d2a20f37e15989343e9595.jpg)
ЗМІ дізнались про проблеми навколо саміту НАТО-2027 в Албанії
У той час як лідери готуються до саміту НАТО в Анкарі 7-8 липня, навколо саміту-2027, який має відбутись в Албанії виникають проблеми через невдоволення з боку адміністрації США рівнем витрат Тирани на оборону.
За словами співрозмовників агентства, у проєкті заяви за підсумками саміту НАТО в Анкарі, який відбудеться наступного тижня, наразі не згадується про проведення наступного саміту в Албанії, незважаючи на раніше зроблену заяву про те, що він відбудеться саме там.
Цей крок зроблено в той час, коли європейські члени НАТО прагнуть продемонструвати президенту США Дональду Трампу в Анкарі, що вони досягли прогресу у виконанні зобов’язань щодо витрат на оборону, та уникнути відкритих сутичок з американським лідером.
Одне з джерел, обізнане з ходом обговорень, зазначило, що рівень військових витрат Албанії такий, що якщо НАТО проведе саміт у цій країні в 2027 році, Трамп може розсердитися, що викличе негативні заголовки в пресі.
Один із європейських дипломатів зазначив, що в останній версії тексту йдеться про те, що лідери з нетерпінням чекають на свою наступну зустріч, без зазначення часу чи місця.
Білий дім відмовився від коментарів.
Представник НАТО заявив, що у них наразі немає коментарів.
В останні роки в офіційних заявах, ухвалених на самітах НАТО, зазвичай прямо вказувалося місце проведення наступного саміту.
"Після ухвалення цих заходів найближчими днями видатки Албанії на оборону та пов’язані з нею сфери у 2026 році становитимуть 2,6 % ВВП відповідно до Методології розрахунку видатків на оборону НАТО.
З них 2,2 % ВВП припадає на основні видатки на оборону, а 0,4 % ВВП – на інші видатки, пов’язані з обороною та безпекою", – додали в заяві.
Один із європейських дипломатів зазначив, що Албанія все-таки може стати господаркою саміту.
"Вони активізують зусилля, подивимося, чим це закінчиться.
Я все ще вірю, що наступний саміт відбудеться в Албанії", – додав співрозмовник.
На саміті НАТО в Анкарі наступного місяця очікується, що члени Альянсу зобов’яжуться укласти нові контракти на постачання озброєння на суму в мільярди доларів та збільшити обсяги виробництва зброї, зокрема для України.
Раніше генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив про те, що під час саміту в Туреччині не буде окремого засідання Ради Україна-НАТО.
Варто зазначити, що президент Володимир Зеленський підтвердив, що Україна буде представлена на саміті НАТО делегацією, яку він очолить.

