Невідома українська ракета: Fire Point показала загадковий запуск
Невідома українська ракета: Fire Point показала загадковий запуск

Невідома українська ракета: Fire Point показала загадковий запуск

Настало 20 липня, і ранок приніс за собою відео, що швидко розлетілося мережею. У ньому головний конструктор та співвласник української оборонної компанії Fire Point, Денис Штілерман, показав запуск неназваної ракети. Кадри були опубліковані у соцмережі Х, супроводжуючись лаконічною, але змістовною фразою: «Краса», — залишивши деталі розробки наразі нерозкритими.

Fire Point, відома як розробник далекобійних ударних безпілотників та ракетних технологій, вже зарекомендувала себе одним із помітних учасників українського оборонно-промислового комплексу. Серед її проєктів — крилата ракета «Фламінго» та ракета-перехоплювач FP-7.x, яка має стати основою для антибалістичної системи Freyja.

Цей запуск відбувся на тлі повідомлень про масовану атаку на Московську область РФ, де заявляли про атаку понад 400 дронів та зафіксовані пожежі в Підмосков'ї. Хоча прямий зв'язок між подіями не встановлено, контекст надає особливого значення демонстрації українських ракетних технологій.

Раніше, у квітні 2026 року, на оборонній виставці в польському Жешуві компанія вже представила макет балістичної ракети FP-9. За заявленими характеристиками, вона має дальність ураження до 855 км, бойову частину вагою 800 кг, довжину близько 9,5 метра та діаметр 1,1 метра. За своїми параметрами FP-9 перевищує російську балістичну ракету 9М723 комплексу «Іскандер».

Проте, чи саме ця розробка була показана на нещодавно оприлюдненому відео – невідомо, оскільки жодних деталей, ані назви ракети, ані її характеристик, ані місця проведення запуску не було розкрито. Це залишає відкритим питання щодо того, що саме було продемонстровано.

Ракета FP-7.x

Компанія Fire Point продовжує працювати над низкою ракетних проєктів, авіаційний експерт Костянтин Криволап повідомив, що у створенні системи протиракетної оборони Freyja є більше політичних, ніж технічних питань. За його словами, Європа має всі необхідні технології, а основним елементом, якого бракує, є готова ракета-перехоплювач.

Україна виступила ініціатором створення загальноєвропейського протибалістичного щита. Для системи Freyja вже існують доступні радари, частину з яких Україна отримала для тестування. Костянтин Криволап зауважив, що потрібно лише доопрацювати ракету, зокрема встановити головку самонаведення, та написати програмне забезпечення для об'єднання всіх компонентів протиповітряної оборони. Питання пускових установок також, за його словами, технічно вирішується за кілька місяців.

За оцінками, до кінця року можуть розпочатись випробування комплексу Freyja. Тим часом Росія продовжує використовувати балістичні ракети проти України, як зазначив радник міністра оборони Сергій «Флеш» Бескрестнов, вказуючи на обмежену кількість систем протиповітряної оборони Patriot. За даними ISW, у липні РФ запустила 107 балістичних ракет проти України, що перевищує її місячне виробництво, яке оцінюється приблизно у 100 ракет.

Денис Штілерман, коментуючи відео запуску, коротко написав: «Краса».

Попри відсутність деталей, демонстрація новітньої української ракети підкреслює розвиток вітчизняного оборонно-промислового комплексу та його внесок у забезпечення безпеки країни та навіть Європи. Цей крок може стати важливим сигналом на міжнародній арені, свідчачи про інноваційний потенціал та постійне вдосконалення українських військових технологій.

Теги за темою
оборона
Джерело матеріала
loader
loader