Тисяча "Равликів" для Сил оборони: як Данія допоможе Україні виробляти роботів
Тисяча "Равликів" для Сил оборони: як Данія допоможе Україні виробляти роботів

Тисяча "Равликів" для Сил оборони: як Данія допоможе Україні виробляти роботів

Все почалося з ідеї – створити надійну роботизовану платформу, здатну виконувати найскладніші завдання на фронті. Так з'явився "Равлик" (UMP-2) – електрична наземна роботизована платформа з колісною формулою 6×6, розроблена українськими фахівцями UUT. Цей комплекс не просто перевозить вантажі; він здатен буксирувати причепи масою до 4,5 тонни та долати схили до 35°, що робить його незамінним помічником у логістиці, евакуації та вогневій підтримці.

Зрозумівши потенціал "Равлика", українська компанія UUT, що є учасником Національної асоціації оборонної промисловості України (NAUDI), розпочала пошук міжнародних партнерів для масштабування виробництва. Важливо було знайти не лише фінансову підтримку, а й виробничі потужності, що відповідали б високим стандартам якості та обсягам, необхідним для потреб Сил оборони України.

Прорив настав, коли UUT та данська Vidar Industries уклали меморандум про взаєморозуміння. Ця домовленість, підписана за сприяння NAUDI, стала ключовим моментом у реалізації амбітних планів. Відповідно до угоди, Данія погодилася стати виробничим майданчиком для українських комплексів, а уряд країни планує профінансувати виготовлення близько 1000 "Равликів", які згодом будуть передані Силам оборони України.

Розподіл обов'язків між партнерами виявився логічним та ефективним: UUT зосередиться на розробці, інженерному супроводі та подальшому вдосконаленні платформ в Україні, тоді як Vidar Industries візьме на себе підготовку виробництва, складання комплексів, роботу з постачальниками, контроль якості та виконання регуляторних вимог. Така співпраця дозволить поєднати український досвід застосування роботизованих платформ у бойових умовах з виробничими можливостями Данії.

Наразі сторони вже визначили виробничий майданчик, потужності якого дозволять випускати понад 3000 роботизованих комплексів "Равлик" на рік. Це не лише значно збільшить кількість сучасної техніки для українських військових, а й дасть поштовх для розвитку міжнародної кооперації України у сфері оборонного виробництва, надаючи можливість українському оборонно-промисловому комплексу значно збільшити випуск технологій, що пройшли перевірку в умовах бойових дій.

Наземні роботизовані комплекси стають невід'ємною частиною сучасної армії, виконуючи логістичні завдання, евакуацію та бойові місії, тим самим зменшуючи ризики для особового складу. Президент України Володимир Зеленський неодноразово наголошував, що оборону вже неможливо уявити без НРК, і країна поставила за мету виготовити щонайменше 50 тисяч таких машин до 2026 року.

Приклад співпраці між UUT та Vidar Industries не є поодиноким. Раніше, у липні, компанія Trinity Robotics вже отримала понад 500 тис. євро від шведських компаній для збільшення виробництва своїх комплексів Konyk ONE. Ці міжнародні партнерства підкреслюють зростаючий інтерес європейських країн до українських оборонних розробок та їх готовність підтримувати Україну у військово-технічній сфері.

За словами співзасновника UUT Сергія Кулікова, уряд Данії планує профінансувати виробництво близько 1000 комплексів "Равлик". Після виготовлення їх мають передати Силам оборони України.

У NAUDI зазначили, що співпраця передбачає поєднання українського досвіду розробки та застосування наземних роботизованих платформ в умовах війни з виробничими можливостями Данії.

Спільне українсько-данське виробництво "Равликів" не лише посилить українську обороноздатність, а й демонструє важливість міжнародної підтримки та технологічного обміну. Це партнерство відкриває нові перспективи для розвитку української оборонної промисловості, забезпечуючи військових передовими технологіями, які рятуватимуть життя та наближатимуть перемогу.

Теги за темою
оборона
Джерело матеріала
loader
loader