Алла Коваленко
  • Дата народження
    16 травня 1948
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Алла Коваленко
3088

Алла Коваленко

Алла Коваленко: як глава "Бісквітки" стала Героєм України

Алла Коваленко - жінка старого гарту, яка вже десятки років очолює одну з найбільших в Україні фабрик по виробництву солодощів "Бісквіт-Шоколад". Отримавши звання Героя України, що викликало чимало обурення, вона задля показного патріотизму змушувала своїх підлеглих співати гімн України, а на ювілей компанії роздавала гостям "печеньки" власного виробництва. 

  1. Біографія
  2. Сім'я
  3. Освіта
  4. Кар'єра і політична діяльність
  5. Новини та чутки
  6. Герой України за виробництво солодощів
  7. Співай гімн або звільняйся
  8. Харківська фабрика "пролетіла" в передноворічному тендері
  9. Як Коваленко відзначала ювілей своєї "Бісквітки"
  10. Як Коваленко підтримує "чорнобильців"
  11. Статки і джерела доходів

Біографія

Народилася Коваленко Алла Орестівна в 1948 році в родині службовців. Здобула вищу освіту. Пройшла шлях від звичайного технолога до президента великого бізнесу. 

З огляду на середовище, в якому пройшли основні роки Коваленко, жінка використовує авторитарний спосіб управління і не схильна до публічності.

Під кінець 1990-х років Коваленко придбала для Харківської бісквітної фабрики контрольний пакет акцій у Харківської кондитерської фабрики, тим самим врятувавши своє підприємство від банкрутства. Після цього пройшло всього пару років, як "бісквітка" (саме так називають її багато харків'ян) запрацювала на повну потужність. У 2004-му ці дві корпорації злилися в одну, отримавши назву "Бісквіт-Шоколад". У нинішній час "Бісквіт-Шоколад" є четвертою в Україні кондитерською фабрикою за обсягами виробництва продукції.

Сім'я

Алла Коваленко заміжня, виховала двох синів і дочку.

Освіта

Навчалася Алла Орестівна в Харківському політехнічному інституті з 1966 по 1972 рік.

Кар'єра і політична діяльність

На початку своєї трудової діяльності Алла Коваленко більше 10-ти років працювала на жировому комбінаті в Харкові, спочатку технологом, потім - начальником процесу.

Після цього влаштувалася в Харківське виробниче об'єднання кондитерської промисловості старшим інженером, а через деякий час була підвищена до начальника виробництва.

У 1987 році Коваленко очолила Харківську кондитерську фабрику, яка в 1991-му була перейменована в "Харківську бісквітну фабрику", гендиректором якої являється донині.

Займалася жінка не тільки бізнесом, але також пробувала себе в політиці. Двічі вона ставала депутатом Харківської міськради (в 1998 і 2002 рр), а в 2006-му отримала посаду депутата в Харківській облраді. Була членом партії "Наша Україна".

Сьогодні в свої 70 років Алла Коваленко керує потужним підприємством і трьома тисячами людей. І йти на пенсію, по всій видимості, поки не збирається. 

Новини та чутки

У 2015 році Харківська бісквітна фабрика відзначала ювілей: 80 років роботи з моменту заснування. Примітно, що практично третину цього періоду керує компанією Алла Коваленко. Вона досі контролює всі етапи виробництва. Крім цього, жінка стежить за створенням рецептур і якістю солодощів, якими, зізнається, і сама любить поласувати.

Герой України за виробництво солодощів

У 2008 році, бувши Президентом України, Віктор Ющенко нагородив Коваленко званням Героя України. 

На сайті Харківської ОДА було сказано, що нагорода видана жінці "за видатні особисті заслуги перед державою в розвитку харчової промисловості, забезпечення виробництва високоякісної вітчизняної кондитерської продукції і багаторічну самовіддану працю". З таким рішенням Президента багато харків'ян не погодилися. 

На різних ресурсах ЗМІ люди залишали повні обурення коментарі, не погоджуючись з тим, що "найвищу нагороду країни" тепер дають "наліво і направо". "Мда вже... за харчову промисловість дають Героя України... країна ідіотів якась...", - прокоментував подію один з відвідувачів сайту. Були й ті, хто вітав жінку.

Співай гімн або звільняйся

Хоч би що там було, а Алла Коваленко залишається президентом Харківської фабрики з виробництва кондитерських виробів (яка раніше, до речі, називалася "Жорж Борман"). І, мабуть, використовує своє становище на максимум. 

Наприклад, вона протягом кількох років примушує своїх підлеглих на початку робочого дня співати гімн України. Питання було поставлено ребром: кому не подобається, нехай звільняється. 

Звичайно, втрачати стабільну роботу через чиюсь примху ніхто не хотів, тому вибирати не доводилося. З огляду на те, що самі кондитери не в захваті від цієї ідеї, а просто виконують вказівку "зверху", такий жест більше схожий на показуху, ніж на прояв істинного патріотизму. Втім, дивуватися не варто, адже Коваленко відрізнялася своєю "упоротістю" (так її характеризують деякі журналісти) ще з часів Євромайдану.

Харківська фабрика "пролетіла" в передноворічному тендері

У 2007 році в ЗМІ обговорювали скандал, пов'язаний з тим, що Харківську кондитерську фабрику позбавили можливості забезпечити дітей харків'ян солодкими новорічними подарунками. 

Для розуміння ситуації: щорічно напередодні Нового року та Різдва багато українських кондитерських фабрик змагаються за тендер, який дає право виконати державне замовлення на виробництво солодких подарунків для дітей. Гроші на закупівлі виділяє Фонд соціального страхування (туди йдуть наші з вами податки).

Не залишилася осторонь обговорення і сама Алла Коваленко, президент підприємства "Бісквіт-Шоколад". На прес-конференції жінка розповіла про те, що в тендері брали участь 7 підприємств, у тому числі і два найбільш великих українських виробників солодощів - донецька фабрика "Конті" і, власне, харківська корпорація "Бісквіт-Шоколад". Саме ці дві компанії є одними з найбільш популярних і великих кондитерських підприємств, конкуренцію яким створюють лише такі торгові марки, як "Рошен" і "АВК". Як сказала Алла Орестівна, керівництво "Рошен" ще на самому початку відмовилося брати участь в "цих недобросовісних іграх" під назвою державний тендер. А все тому, що переможця тендера визначили заздалегідь, тому у інших підприємств просто не було шансів.

"Наведу лише один факт. Дата виготовлення, проставлена ​​на упаковці новорічного будиночка" Конті ", - 07.11.2007, але тільки 08.11.2007 повинно було бути прийнято рішення про те, хто виграє тендер. До того ж на упаковці вже красувався логотип соцстраху. З цього напрошується нескладний висновок: "Конті" результати знав заздалегідь", - пояснила на прес-конференції Коваленко.

Як Коваленко відзначала ювілей своєї "Бісквітки"

У вересні 2010 року керівник Харківської бісквітної фабрики Алла Коваленко влаштувала свято з нагоди ювілею підприємства: пройшло цілих 75 років з моменту заснування кондитерської фабрики.

Проходив захід в ДК Залізничників. Урочистості відвідали багато впливових особистостей: українські політики, харківські бізнесмени, голови харківських райрад, багато журналістів і колег по бізнесу. Наприклад, привітати Аллу Коваленко прийшов Анатолій Гіршфельд (керівник УПЕК), Анатолій Мялиця (директор ХАЗу), Геннадій Кернес (в.о. мера Харкова), Вікторія Казакова (заступник голови облради), Валерій Алексійчук та Володимир Бабаєв (віце-губернатори) та інші.

Для всіх гостей був організований святковий концерт, а в фойє дівчата безкоштовно пригощали присутніх печивом і бісквітами фабрики. 

Не обійшлося й без офіційної частини: обміну люб'язностями і вручення грамот, подяк та різних нагород. 

Як Коваленко підтримує "чорнобильців"

У 2016 році на сайті Харківської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль Україна" з'явилася стаття подяки Аллі Коваленко від керівництва ГО "Союз Чорнобиль" за допомогу організації, інвалідам, лежачим "чорнобильцям", а також вдовам без статусу. Крім цього, жінку привітали з днем ​​народження.

Як відзначили вдячні представники організації, керівник корпорації "Бісквіт-Шоколад" і гендиректор Харківської бісквітної фабрики Коваленко є однією з тих, хто найбільш активно допомагає "чорнобильцям" Холодногірського району.

Статки і джерела доходів

У 2010 році видання "Фокус" опублікувало інформацію про активи Алли Орестівни, назвавши Харків "солодкою столицею" України завдяки старанній роботі співробітників фабрики, а також глави корпорації "Бісквіт-Шоколад". У 1998 році підприємство практично розорилося, і його неминуче чекав крах. Однак, як відзначають багато ЗМІ, Коваленко вивела фабрику з кризи і перетворила в успішну корпорацію. 

У нинішній час "Бісквіт-Шоколад" знаходиться серед лідерів у сфері української кондитерської промисловості, займаючи 4-е місце за обсягами виробництва солодощів (нагадаємо, що в 2009 році ці обсяги зросли приблизно на 20%, а доходи компанії склали понад 680 мільйонів гривень).

У 2014 році інтернет-видання "Форбс" оцінило статки самої Алли Коваленко в 41 мільйон доларів, поставивши її на 6 місце в списку найбагатших харків'ян.

Солодощі "бісквітки" люблять не тільки українці, а й жителі інших країн. Доказом цього є велика кількість країн (23), в які корпорація експортує кондитерські вироби. Так, продукція поставляється в Балтію, Німеччину, Ірак, США та інші держави. Не бачить нічого поганого Алла Коваленко і в тому, щоб до цього дня співпрацювати з Росією, поставляючи туди українські солодощі.

Згадки про персону