Алла Савченко
Алла Савченко
4942

Алла Савченко

Алла Савченко: жінка-програміст, яка вчить бізнесменів вести бухгалтерію

Це жінка з високо розвиненими математичними здібностями і лідерськими якостями. Вона є президентом міжнародної компанії "BDO Україна", яка надає послуги аудиту, консалтингу та бухгалтерського аутсорсу.

  1. Біографія
  2. Сім'я
  3. Освіта
  4. Кар'єра
  5. Новини
  6. Участь у прес-конференції
  7. Савченко про МСФЗ в Україні
  8. Савченко про те, чому її навчив 2017 рік
  9. Участь в Kyiv International Economic Forum 2018
  10. Джерела доходів

Біографія

Про біографію підприємниці відомо дуже мало. Алла Савченко народилася 28 квітня у Львові (як зазначено в її профілі в Фейсбук).

Сім'я

Заміжня. Дочка вже доросла, здобула вищу освіту в Києво-Могилянській академії, а потім - в Единбурзькій бізнес-школі. Зараз допомагає матері в бізнесі.

"Коли вона була маленькою, було важко, особливо, коли вона хворіла. Допомагав чоловік і мама. Сім'я дуже важлива складова для щастя кожної жінки. Я щаслива, що у мене така сім'я", - говорить Савченко.

Ще Алла дуже любить подорожувати. Каже, що на машині об'їздила з чоловіком і дочкою всю Європу. Останній раз були в Прибалтиці з її чарівними містечками. Коли вона вдома, проводить багато часу, доглядаючи за квітами. Особливо їй подобаються пеларгонії.

Також у сім'ї Савченко є домашній улюбленець - пес Федір, фото з яким жінка виклала на своїй сторінці в Фейсбук.

Освіта

Середню освіту Алла отримала в Дніпродзержинській школі. Після її закінчення вступила на економічний факультет ДНУ, в якому вивчала економічну кібернетику.

Кар'єра

Після закінчення університету Савченко влаштувалася програмістом. В основному працювала в напрямку фінансової і бухгалтерської діяльності. Оскільки Алла добре в цьому розбиралася, після розвалу Союзу вона разом з колегою по роботі заснувала фірму "Баланс", яка надавала послуги з розробки програмного забезпечення для бухгалтерських компаній.

Співпрацюючи з бухгалтерами, жінка побачила, що для ефективної роботи їм не тільки потрібні спеціалізовані програми, але й елементарні практичні знання. 

Так у партнерів виникла ідея проводити Клуби для бухгалтерів і видавати журнал "Баланс".

Коли в Україні з'явився закон "Про аудиторську діяльність", Савченко разом з партнером по бізнесу пішли далі і створили аудиторську компанію "Баланс-Аудит", оскільки зрозуміли, що вже давно займаються чимось подібним. У 1997 році підприємство стало частиною міжнародного аудиторсько-консалтингового холдингу "BDO International". Так, з'явилася компанія "BDO Ukraine", президентом якої і є Алла Савченко.

"BDO Ukraine" працює в Україні і за її межами вже більше 20-ти років. За цей час стала провідною аудиторсько-консалтинговою компанією, яка допомагає підприємствам з аудитом їх бізнесу, обліком корпоративних фінансів, реструктуризацією бізнесу, визначенням ризиків нових напрямків, впровадженням ІТ, веденням бухгалтерії та іншими питаннями.

Сьогодні в компанії "BDO Україна" працює близько 200 фахівців, які мають відповідний досвід і навички, підтверджені міжнародними сертифікатами CIPA, CAP, АССА. Офіси підприємства розташовані в Києві, Львові, Дніпропетровську, а також в Одесі.

Інтерв'ю з Аллою Савченко опублікували на своєму YouTube-каналі RTi Вільні люди:

 

Новини

Алла Савченко постійно відвідує різні події, найчастіше - у сфері бізнесу. Її запрошують в якості спікера на багато заходів, що говорить про високий рівень професіоналізму жінки та її компанії.

Участь у прес-конференції

22 липня 2015 року в ІА "МОСТ-ДНІПРО" пройшла прес-конференція, на якій обговорювалися питання, пов'язані з тим, що КМУ зобов'язав деякі державні підприємства провести професійний аудит. Говорили про те, що собою представляють такі аудити, хто їх може проводити, яку участь в цьому бере держава і т.д.

В якості спікерів були запрошені Алла Савченко (глава компанії BDO в Україні), її партнер по роботі Сергій Штанцель, а також Дмитро Ляшко, який очолює напрямок науки і навчального процесу в Академії бухгалтерського і фінансового професіоналізму.

На прес-конференції Савченко розповіла, що держава незабаром планує провести аудити багатьох державних підприємств, щоб зрозуміти, які з них залишити на у себе на балансі, а які - продати на тендерах. Алла вважає, що без якісного аудиту та правдивої звітності держпідприємств Україна не зможе налагодити ефективне управління сектором економіки.

Савченко про МСФЗ в Україні

У серпні 2016 року у Львові пройшла 4-а Міжнародна конференція на тему: "МСФЗ та оподаткування в Україні". 

Ця подія об'єднала ключових представників українського та європейського бізнесу, які на заході зустрілися зі співробітниками НБУ, НКЦБФР, ДФСУ, НКРРФУ та іншими важливими особистостями. На конференції піднімали актуальні питання розвитку Міжнародної системи фінансової звітності, говорили про те, які зміни внесло податкове законодавство, і т.д.

Глава і старший партнер українського відділення міжнародної компанії BDO Алла Савченко була одним з головних спікерів заходу. Вона розповіла про те, яке місце в європейській і світовій економіці займає Україна, наскільки широко сьогодні застосовуються МСФЗ в нашій країні, а також для яких підприємств звітність за міжнародними стандартами є обов'язковою.

Савченко також зазначила, що головною проблемою, з якою стикаються українські підприємства при переході на МСФЗ, є відсутність практичного досвіду в цій сфері. Якраз в цьому і допомагають бізнесам аудиторські компанії.

На питання "чому тема аудиторських послуг набула більшої актуальності останнім часом?" Савченко відповіла, що в нинішній час українська економіка сильно змінюється. Підприємці почали активно виходити на європейський ринок, а це в свою чергу зажадало перехід на міжнародні стандарти фінансової звітності. І завдання аудиторів - допомогти українським компаніям зробити це максимально швидко і якісно.

В Україні повинні бути такі умови, що компанії самі захочуть надавати якісні фінансові звіти своєї діяльності, а не робити їх тільки тому, що бояться податкової або НБУ.

Складнощі цього процесу, на думку Савченко, викликані багатьма причинами. Одна з них - відсутність технічних органів, які були б відповідальні за правильність застосування МСФЗ. В Україні є деякі офіційні переклади, інформація яких відстає як мінімум на рік, а також роз'яснення до МСФЗ англійською. Але навіть ці джерела інформації вимагають кваліфікаційного підходу і відповідальності як бухгалтерів, так і аудиторів.

Савченко про те, чому її навчив 2017 рік

На початку 2018 року видання K.Fund Media опублікувало інтерв'ю з декількома успішними підприємцями, які розповіли кореспондентам, чому їх навчив 2017 рік і що вони планують на наступний. Серед них опинилася і Алла Савченко.

Жінка розповіла, що в минулому році було кілька значущих подій, а також важливих одкровень, за які вона вдячна.

По-перше, Савченко каже, що усвідомила, наскільки важливо зберігати баланс між роботою і звичайним життям, невпадаючи в крайності. І навіть якщо дуже зайнятий, якщо до успіху вже рукою подати, треба знаходити сили зупинятися. У 2017 році Алла почала регулярно займатися спортом (освоїла скандинавську ходьбу) замість того, щоб "зависати" в Інтернеті до ночі.

По-друге, підприємниця реалізувала проект "Консолідація півмільйона бухгалтерів і аудиторів України", яким дуже пишається. Вона впевнена, що незабаром зможе створити нову кваліфікацію CPA Ukraine для фахівців цієї сфери.

По-третє, Алла успішно запустила проект SAP Business One. По суті, це внутрішній стартап її компанії, рішення, яке створює альтернативу російській 1С.

Також Савченко пройшла складний курс англійською зі стратегічних переговорів від Coursera, який проводили фахівці Єльського університету.

Що стосується планів на майбутнє, то президент "BDO Ukraine" сказала, що в 2018 році хоче зосередитися на стратегії своєї компанії, а також краще вивчити сферу digital. Крім цього, Алла Савченко планує побудувати більш ефективне партнерство в різних сферах бізнесу.

Участь в Kyiv International Economic Forum 2018

18-19 жовтня 2018 року в Києві пройшов щорічний Міжнародний Економічний Форум під гаслом "Створюючи майбутнє в світі високих технологій".

На форум були запрошені лідери українського і закордонного ринку з 35 країн. На одній сцені з віце-президентом Європейського інвестиційного банку Вазілом Худак, співзасновником і гендиректором успішного проекту BlaBlaCar Ніколя Брюссон, а також іншими значущими особистостями виступала і Алла Савченко.

Джерела доходів

Сьогодні її знають в основному як співзасновника і президента міжнародної аудиторсько-консалтингової компанії "БДО Україна". Але це не єдиний бізнес жінки.

Свого часу Алла Савченко створила і протягом 6 років очолювала Федерацію професійних бухгалтерів і аудиторів України. Крім цього, вона заснувала Business Education Alliance, а також видавництво Balance Business Books, яке спеціалізується на випуску бізнес-літератури.

У жовтні 2018 року видання "Фокус" включило Аллу в список найбільш впливових жінок України, що, за  її словами, було вельми несподівано. Про це Савченко написала на своїй сторінці в Фейсбук.

Згадки про персону